Zihin Gücü İle Zayıflama
30 Kasım 2010
zayiflama
Paylaş

Zayıflamaya kararZayıflama ile ilgili görsel ve yazılı basına baktığımızda duygusal açlıktan, depresyon ya da sıkıntıdan alınan kilolalara sıkça rastlarız. Duygusal yaşantımız, yeme-içme alışkanlılarımızı etkilerken, kilo alma süreci başlıyor. Peki aynı zihin, tam tersi olarak zayıflamayı hedefleyen bir şekilde çalışamaz mı?

Yapılan çok sıkı diyetlerin bazen başarısız olmasında, spor salonunda geçirilen saatlere karşılık alınan sonuçların istenildiği gibi olmamasında “zihnimizin” etkisini kontrol altına alamaz mıyız?

Her geçen gün biraz daha keşfedilen ve kişisel gelişim ile tanımaya başladığımız “zihin gücü”, “bilinçaltı kodlamaları” ve “kuantum fiziği” artık zayıflamak isteyenlerin google’da en çok arama yaptıkları konu başlıkları.
Zihin gücü” ile zayıflamak isteyenler, bunun profesyonel eğitimini veren uzmanların kapısını aşındırıyor. Alınan sonuçlardan ise herkes memnun.

Bir yandan inanılmaz paraların döndüğü bir zayıflama sektörü, her geçen gün ortaya çıkan farklı yöntemler ve küresel tanıtımı için harcanan bütçeler…
Öte yandan sadece zihin kullanımıyla verilen kilolar ve sağlıklı bir vücut…
Kendisinden düşüncelerini aldığımız Motivasyon Koçu Ülgen Tekin “Bilinç yüzde 10 etkiliyken, bilinçaltımız yüzde 90 etkin hâldedir. Aldığım her nefeste, bilinçaltım tarafından yönetiliyorum. Bir kez karar vermek çok önemli. Ben 50 kiloda olmaya karar veriyorum, bedenim sağlıklı ve metabolizmam doğru çalışıyor, vücudumdaki fazla yağların yakılmasına izin veriyorum gibi bir komutu bilinçaltıma kodlamam lazım.
Ego değişime direnç gösterir, devrede olmadığı zaman dilimi ise gece uykuya dalmak üzereyken ve sabah uyandığımız ilk anlardır. Kodlama, tam da bu anlarda sözlü ve imajinasyon ile iki şekilde yapılır.
Gece yatağa yattığınızda, “Ben 50 kiloyum, sağlıklı ve zayıf bir bedene sahibim” cümlesini kullanabilirsiniz. ‘Zayıflama’ kelimesi kullanılmamalı, çünkü olumsuzluk barındırıyor, bu da irade zayıflığı yaratır.
Kendinizi hayal ettiğiniz kiloda canlandırmaya başlamalısınız. Bu uygulamayı 21 gün boyunca, gece yatarken ve sabah uyandığınız zaman yapmalısınız.
21 günün sonunda, yedi günlük bir nadas süreci var ve çalışmaya ara verilmeli. Ardından yeniden, 21 günlük sürece başlanmalı.
Bilinçaltını yeni bir şeye inandırmak kolay değildir, öncelikle onu ikna edebilmek lazım. Dolayısıyla ilk 21 gün, ‘Egom inanmasa da ben bunu yapacağım’ diyerek telkinde bulunulmalı. Zihin “Neden olmasın ki?” demeye başlıyor.
Tabii bu çalışma kişiye göre değişir. Obezite ve fiziksel bir rahatsızlığı olan insanlarda geribildirim alamayabiliyoruz. Bu kişilerin tıbbi destek alması gerekir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*