Zayıflatan Gıdalar
26 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

Zayıflatan gıdalarTatile gitmeden önce bikini vücuduna sahip olmak için aşağıdaki kalori yakan gıdalardan bol bol yiyin. Sindirimi destekleyen ,yağ yakımını hızlandıran bu besinlerle zayıflama sürecini kısaltabiliriz.

Elma: Kan şekeri düzeyini sabit tutuyor ve kilo aldıran insülin hormonunu dengeliyor. İçerdiği pektin adlı lif, yağ metabolizmasını olumlu yönde etkiliyor.
Pektin, elma ve greyfurtun posası gibi yiyeceklerde bulunan suda çözünebilen bir liftir; kolesterolü düşürür .Tokluk vermesi zayıflama sürecindeki en etkili meyvedir.

Armut: Potasyum içerdiğinden vücuttaki fazla suyun ve toksinlerin atılmasını sağlar. Lİf içermesi de sindirimin harekete geçmesini sağlar. Metabolizma hızlanması demek daha çok kalori yakmak , zayıflama sürecinin kısalması demek.
Greyfurt: Glukarik asit ve galakturonik asit içermesi nedeni ile sindirimi destekliyor ve kolestrol düzeyini dengeliyor. Ayrıca şeker metabolizmasına da iyi geliyor.

Enginar: Karaciğer dostu olarak bilinen enginarın diğer bir faydası yağ yakımını hızlandırması. Zayıflama sürecinde vücuttaki yağın yakılması esas amaç . Sinarin denilen acı madde toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Sinarin idrar atımını arttırıyor ve sindirimi hızlandırıyor.
Kiraz: Zayıflamak için çok ideal bir seçim. Özellikle zayıflama programlarında uygulanan detoks için içerdiği demir, potasyum ve kalsiyum ile tam bir zayıflatan meyve.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*