Zayıflarken Eğlenelim
16 Nisan 2013
zayiflama
Paylaş

zayifla-eglenZayıflamayı çok istiyorsunuz ama yemek yemeyi de çok seviyorsunuz. İştahınıza gem vurmanız mümkün değil. Kilo vermenin sizin için çok zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece bir kaç alışkanlığı değiştirerek zayıflamayı başarabilirsiniz.  Ancak kilo verirken de kendinizi üzmeden, yemeden içmeden tamamen kesilmeden dengeli bir şekilde kilolarınızdan kurtulmalısınız. Beslenme şeklinizdeki bazı değişiklikler sayesinde rahatça ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

TAMAMEN KESİP ATMAK YERİNE AZALTIN:

Zayıflamak için hiçbir şeyi yememenizi söyleyen bir diyeti uygulamak yerine gıdaları yavaş yavaş azalttığınız bir diyet seçin. Ne yaptığınıza odaklanın, yavaş yavaş çalışarak iyi alışkanlıklar kazanın. Bir süre sonra evinizde zararlı atıştırmalıklar yerine birçok sağlıklı yiyecek ve içecek bulunduracaksınız.

GÜNDE 1 ELMA YİYİN:

Sık sık doktora gitmekten kurtulmak ve kilolarınızı yok etmek istiyorsanız uzmanlar her gün 1 elma yemenize öneriyorlar. Özellikle pektin olarak isimlendirilen lif içeren bu meyveler sindirim sürecini yavaşlatıyor ve sizi daha uzun süre tok tutuyor. Zayıflama yolunda özellikle lifin önemi tartışılmaz.

8 BARDAK SU:

Günde en az 8 bardak su içmenizi öneren uzmanlar, özellikle yemeklerden hemen önce su içmenizi tavsiye ediyor. Ön yükleme olarak isimlendirilen bu yöntem karnınızı dolduruyor ve böylece daha az yemek yiyorsunuz. Bir araştırmada, yemekten önce 2 bardak su içen katılımcıların içmeyenlere göre 2,3 kilogram daha fazla yağ kaybettikleri belirlendi.

KETEN TOHUMUNU DENEYİN:

Kilo vermenizi hızlandırmanın en kolay yollarından biri de yediğiniz salataların, çorbaların ya da mısır gevreğinin içine gün boyunca 2 yemek kaşığı keten tohumu eklemektir. Keten tohumunun içinde bol miktarda lif olduğu için sizi uzun süre tok tutar.

BİTKİSEL GIDALARI SEÇİN:

Çok sevdiğiniz etin yerine bitkisel gıdalar tüketmelisiniz. Yemeklerde et yerine haşlama sebze ağırlıklı yiyecekler yiyin. Bir süre sonra bu şekilde beslenmeye alışacaksınız.

GÜNÜNÜZÜ PROGRAMLAYIN:

İşyerinde gününüzü toplantılar, hedefleriniz ve yapılacaklar listesi şeklinde planladığınız gibi, yemek yeme ve egzersiz alışkanlığınız için de program yapmalısınız. Örneğin, sabah 8′de buğday ekmekli, beyaz peynirli tost, saat 11′de ise elma ve su gibi. Hazırladığınız bu plana uyarsanız kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Beslenme alışkanlıklarınızı yavaş yavaş değiştirdiğinizde zayıflama size altın tepside gelecektir.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*