Zayıflamak mı? İdeal Kilo mu?
27 Haziran 2010
zayiflama
Paylaş

idealkiloYaza iyice girdiğimiz şu dönemde zayıflama düşüncemiz hala devam etmekte ama bir o kadar da tatil hayalleri devam etmekte. Birçoğumuz ya tatile gittik, ya tatilden döndük ya da yeni gideceğiz. Bazılarımız yaza ince girdik, bazılarımız bütün bir kış zayıflamak için elimizden geleni yaptık ve başardık bazılarımız da veremediğimiz kilolarımızla makus talihimize küstük. Yazımızın başlığına bakarak zayıflamakla alaklı yeni bir yöntemi size sunacağımızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. . Amacımız burada ideal kilonuzu size göstermek.

Artık bilimadamları uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için ideal kilonuzun önemli olduğunu belirtmektedirler. Toplumumuzda henüz sağlıklı zayıflama ilk sırada olmamasından dolayı bir çok sağlık sorunu yakın zamanda artış göstermiştir. Zayıflama sendromunda olan kişilerin ilk amacı zayıflamak olsa da akabinde bunu nasıl koruyacaklarını yani ideal kilolarını öğrenmeleri gerekmektedir. Düzenli spor yapmak, sigaradan kaçınmak, stressiz bir yaşama geçebilmek ve ideal kilonuzu korumak çok önemli. Her kişinin vücut yapısı farklılık gösterdiği için net bir ideal kilo hesaplamak mümkün değildir. Öte yandan kilonuzun boyunuza göre uygun olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Uygulanan bir ölçüm tablosu ile ki; buna vücut kitle indeksi de denmekte , verilen aralıklarda kilonuzun uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Uzmanlar zayıflama sürecinde olan kişilerde çoğunlukla bu tabloyu baz almakta.Bunun için kilonuzu boyunuzun cm cinsinden karesine bölüyorsunuz.

Uzmanlar sağlıklı beslenerek kilonuzu koruyabileceğinizi belirtmektedirler. Hepimiz ince ve sağlıklı olmak istiyoruz. Yapılacak tek şey zayıflamanın bir sektör haline geldiği şu dönemlerde, vücudunuzu tanıyarak işe girişip, gerekirse ek gıdalardan destek alarak vücudun direncini koruyarak hem sağlıklı kalmayı başarıp hemde zayıflama girişiminden başarılı çıkabileceğinizi belirtmektedirler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*