Zayıflamak mı? Güçlü Kaslara Sahip Olmak mı?
31 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

Zayıflama.net ekibi olarak yaptığımız araştırmalarda zayıflamanın dışında bomba gibi kaslara sahip olmayı isteyen ve düşleyen çok kişi olduğunu fark ettik. Artık günümüzde ne olursa olsun zayıflamak yerine ince ve fit görünmenin zayıflama ile doğru orantılı olduğunu gördük.Fazla yağlardan kurtulmak, kaslanmak ve vücudunuzu mükemmel bir şekle sokmak için ne zaman yemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

güçlü kaslı vücutÖncelikle bu yazımız zayıflama içerikli olsa da, zayıf olupta kilo almak isteyen yada en azından fit ve kaslı görünmek isteyen zayıf insanlar içinde geçerli.

Şimdi hayal edelim. Mideye indirdiğimiz her şeyin göbek yerine kasa dönüştüğünü. Zayıflama düşüncesi olmadan yaşadığımızı. Connecticut Üniversitesi araştırmalarına göre yeni bir beslenme programı TNT yani Targeted Nutrition Tactics ile beslenme düzeni oturtulduğunda hayal gibi vücutlar gerçeğe dönüşüyor. Aslında amaç basit. Aynı anda hem yağ kaybedip hemde kas yapıyorsunuz. İster zayıflamak için diyet yapın, ister kaslarıyla göze çarpmak isteyen zayıf biri olun önemli değil. TNT yöntemi ile zayıflama yada doğru beslenerek yağların kasa dönüştürülmesi yöntemi erkekler için çok revaçta olsada vücut olarak bakıldığında bayan -erkek fark etmediği için (kas yapıları dışında) herkes uygulayabilir.

Tnt Yöntemi ile zayıflama konusuna girmeden Glikojen yani kaslara depolanan karbonhidratlar hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Zayiflama.net ekibi olarak zayıflama içerikli ne yapmak isterseniz isteyin öncelikle size bahşedilen vücudunuzu yani organlarınızı genel olarak bilmeniz şart.

Vücudunuz yağ depolarken sınırsız davranırken(yani sürekli şişmanlama olasılığınız olsa da) glikojen deponuzun karbonhidrat biriktirmek için sınırlı bir kapasitesi var. Mesela otomobilinizi düşünün: Orta büyüklükte bir araçsa, büyük ihtimalle ortalama 50 litre benzin deposuna sahiptir. Depoyu 70 litre yakıt ile doldurmaya çalışırsanız, kalan 20 litreyi yerlere saçmaktan başka bir şey yapmazsınız. Karbonhidrat ve glikojen deponuz için de sistem aynı şekilde işler.

Problem de işte burada yatıyor: Glikojen deponuz dolu olduğunda, aldığınız fazla karbonhidrat kan dolaşımınıza karışır ve oradan yağa dönüştürüleceği karaciğere taşınır. Üstelik karbonhidrat almak kandaki insülin hormonu seviyesini de artırır. Bu önemli bir nokta; çünkü glikojen deponuz dolu ışığını yaktığında, insülin hem kas hem de yağ hücrelerinin genişlemesi için fitili ateşlemiş olur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*