Zayıflamak için Yürüyüş Yapalım
3 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

Zayıflamak için yemek düzenimizi oturtmanın yanısıra spora da önem vermemiz gerektiği artık bilinen bir gerçek. Spor hareketleri konusunda bir çok yazı , haber var. Peki bunlar arasında Yürümek ne derece faydalı?

Zayıflamak için YürüyüşZayıflarken amaç kasların yerinde durması. Çünkü ilerde kaslarımız sayesinde dik duracağız. Dolayısı ile iskelet kaslarının yağ yakmalarını sağlamak için doğru egzersiz planı çok önemli. Aktif, profesyonel bir sporcu değilsek, sadece zayıflamak ve yağ yakmak için spor yapmak istiyorsak haftada 3 gün yeterlidir. 4 km/sa hızda 40-45 dakika yürüyüş çok idealdir. Eğer kişinin bir eklem rahatsızlığı yoksa ya da egzersiz yapması yasaklanmamışsa yürümek herkesin yapabileceği bir egzersizdir aslında. Her spor yağ yaktırmıyor. Özellikle ağırlık çalışarak yapılan sporlar, kısa vadede çok büyük efor harcanarak yapılan sporlar yağ yaktırmaz yani kilo verdirmez. Bu sporlar tamamen kas gücümüzü, kondisyon gücümüzü artırmak, daha kuvvetli kaslara sahip olmamızı sağlayabilir.

Zayıflama sürecinde özellikle ağırlık çalışmadan yapılan sporları tavsiye ediyoruz.
En çok tercih edilen dünyada genel sağlık açısından da kabul görmüş olan spor yürüyüştür. İkinci sırada yüzme var. Ondan sonra bazı minder hareketleri, özellikle esneme ve uzun kas yapmaya yönelik ve yıllardır etkinliğini kaybetmemiş aerobik. Son dönemlerde yoga ve plates te oldukça revaçta.
Son olarak yürümek, hem kendinizin canlı ve aktif olmasında hem de zayıflama aşamasında kendinizi iyi hissetmemizde büyük rol oynayacaktır. Unutulmaması gereken en önemli konu ise; sporu sadece zayıflamak için değil hayatınızın içine yerleştirmeniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*