Zayıflamak İçin Wing Tzun
17 Kasım 2010
zayiflama
Paylaş

Odak, güç, denge… Bruce Lee’nin ilk öğrendiği savaş sanatı stili Wing Tzun son günlerde Türkiye’de özellikle zayıflama isteğinde olan kişiler  için  büyük ilgi topluyor.

zayiflama-wingtzunEmin Boztepe’nin 30 yıllık tecrübesiyle yetiştirdiği çeşitli derecelerdeki uzman eğitmenler, Bruce Lee’nin ilk öğrendiği savaş sanatı stili Wing Tzun’u Türkiye ve dünyada yaymaya devam ediyor. Dünya’da 48 ülkede 600 okulla faaliyet gösteren EBMAS Türkiye’deki okullarına iki yeni halka ekledi.

Bahçelievler’de açılan EBMAS Wing Tzun Kung Fu okullu 300 yıllık savaş sanatını yeni nesillere öğretmek ve yeni eğitmenler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Bahçelievler’de EBMAS Wing Tzun Kung Fu dersleri Techno Sports Club’da cumartesi ve Pazar günleri 10:30 12:00 saatleri arasında Sihing Abdullah Demir tarafından verilecek.

Kondisyon, kardio ve street defens tekniklerinin öğretileceği dersler her yaştan insana cinsiyet ayrımı yapmadan açık. Kadınlar tarafından bulunan tek savaş sanatı stili Wing Tzun (Güzel İlkbahar) müsabakası bulunmadığı için savaş sanatı kategorisinde nitelendiriliyor.

Aynı kilo ve aynı cinsiyetteki insanların karşı karşıya gelmesinden çok; farklı kilo boy ve cinsiyetten insanların mücadele edebilmesini düşünerek geliştirilmiş bir stil olduğu için kadınların sokakta korunması için en uygun teknikleri içeriyor. Farklı kilo ve boy olması fazla efor harcanmasına , bu da zayıflama da ve özellikle kasların güçlenip yağların yakılmasında etken olmakta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*