Zayıflamak İçin Semizotu Yiyelim!
18 Ekim 2013
zayiflama
Paylaş

zayiflama_semizotuSemizotu, yüksek enerji değerli ve neredeyse sıfır kalorili… İçerisinde bulunan yüksek miktarda omega-3 yağ asidi onu diğer yeşil yapraklı sebzelere göre hissedilir bir şekilde ön plana çıkarırken , doğru tüketimde ise tam bir zayıflama sebzesi…

Semizotu doğru tüketildiğinde hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Peki yararlı bir sebze olmasının yanısıra zayıflamada kullanılan semizotunu nasıl tüketmeliyiz?

Semizotu ile zayıflamak

Semizotunda ki asıl mucize; enerji değeri, çok düşük neredeyse sıfır kalori olmasına rağmen; omega-3 yağ asidi açısından son derece zengin olması. Bu kadar düşük enerji içermekle birlikte (sadece 16 kcal/100g) yağ asitleri açısından bu kadar zengin ve işlevsel olması şaşırtıcı bir durum.

Omega-3 yağ asidi, beslenmemizin işlevsel ve kaliteli olmasını sağlayarak, sağlığımızı korur ve geliştirir. Günlük beslenmemiz içinde yeterli miktarda omega- 3 yağ asidi, kardiovasküler hastalık riskinizi azaltır, otoimmün sistemimizi geliştirir. Ayrıca omega-3 yağ asidini yüksek düzeyde aldığınız zaman; kanda bulunan yağ olarak tanınan Tirigliserit miktarını düşürücü etki gösterir. ,Biliyoruz ki; yüksek trigliserit damar sertliğine, kalp ve damar hastalıklarına, damar tıkanıklığına bağlı olarak kısmi felç ya da tam felç, vs gibi sorunlara sebep olur.

Semizotunun faydaları

Yeterli miktarda ve düzenli omega- 3 yağ asidi alımı ayrıca tümör büyümesini ingibe ettiği yapılan bilimsel çalışmalarda savunulmaktadır.

Araştırmalara gore omega-3 yağ asidi, ayrıca çocuklarda beyin gelişimi ve dikkat ve konsantrasyonda etkilidir.

Semizotu, omega- 3 yağ asidi ile birlikte aynı zamanda diyet lifi, vitaminler, ve mineraller yönünden de oldukça zengindir. Mükemmel bir A vitamini kaynağı olan semizotu, yeşil yapraklı sebzeler arasında en değerli olanıdır. A vitamini, bilinen güçlü doğal bir antioksidandır ve görme için gereklidir. A vitaminini önemli işlevleri arasında; sağlıklı mukus zarının ve cilt bakımı için de gereklidir. Semizotu C vitamini açısından da zengin bir kaynaktır. Bazı kompleksler riboflavin, ve karotenoidler gibi vitaminlerde zengindir.

Zayıflamak için semizotunu nasıl yemeli?

Semizotunun mevsimi olan bu günlerde her gün her öğünde semizotu tüketmeye özen göstermeliyiz.Zayıflamak ya da sağlıklı beslenme amaçlı yaptığımız semizotunun salatasını yapıp, söğüş olarak tüketip, yoğurtla karıştırıp, çiğ olarak tüketebiliriz. Ayrıca zeytinyağlı veya kıymalı semizotu olarak da tüketebiliriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar
  • c7ok haklısın tarifte atlamışım Mantarları başka bir taavda harlı ateşte suyunu e7ekinceye kadar e7evirdim ve sosa ekledim kolay gelsin umarım seversin annemden f6ğrenmiştim bende:)))

    Cevapla

*