Zayıflamada Yaşam Tarzını Yakalayın
18 Temmuz 2011
zayiflama
Paylaş

Zayıflama.net ekibi olarak amacımız okuyucumuza doğru bilgileri sunmak olduğundan, gelen maillerde kilo vermek amaçlı yapılan girişimleri, başarılı başarısız  zayıflama hikayelerini okumak ilk hedefimiz oldu.
Anlaşılan o ki; bir çok kişi yaz yaklaşırken zayıflama sendromu yaşıyor ve diyete başlıyor. Ve kilosunu yazın koruyabileceğine inanıyor. Yaz bitiyor verilen kilolar korunamıyor ve bütün kış üstüne eklenip öbür yaz gene diyete başlanıyor.

Peki ne yapacağız? Özellikle yazı yaşadığımız şu günlerde kesinlikle bir zayıflama hedefimiz olmalı. Bir planımız olmadığında yazın boş zamanlarını  bir yere uzanarak , televizyon yada bilgisayarın önünde geçirmek kolay. Oysaki amaç zayıflamak yada formunu korumaksa şartlarımızın elverdiği ölçüde daha fazla yüzmek, yürümek , bisiklete binmek gibi hedefler koymak gerekmekte. Hayatımızda yapacağımız basit bir kaç değişiklikte hedef,  zayıflamak olsa bile, belirli bir saatte kalkmak ve aynı saatlerde ara ve ana öğünleri yemek, farkına varmadan size özel bir” yaşam tarzı”nın oluşmasına vesile olur.

Kesinlikle hayatınızda meşguliyetleriniz olmalı. Hiç bir şey yapmadan sadece kendimizi dinlersek yaşamımızdaki boşluğu dolduran abur cuburları yemek, bize herşey gibi gelir. Zayıflamada yaşam tarzını yakalarken aslında tüm hayatımızı düzene koyabiliriz. Kendimize koyduğumuz her yeni plan yeni alışkanlıkların kazanılmasına neden olur.

Özellikle yaz mevsiminde aklımızda olan tek şey tatil planlarıdır. Herşey dahil tatiller hem avantaj hemde dezavantaj olarak karşımıza çıkabilmekte. Kilo sorununuz yoksa ve zayıflama hayali kurmuyorsanız tatilde doyasıya yemek muhteşem. Ama kilo vermek gibi bir dedimiz varsa, herşeyi yemek demek, basen, göbek ve kalçanın hızla büyümesi demek. Peki ne yapacağız?

Her alacağınız porsiyonda önce düşünün. Aldığınız kiloları vermek için , kendinizi egzersiz aletinin üzerinde ya da sahilde koşarken, ter atmaya çalışırken gözünüzün önüne getirin. Ne kadar zor değil mi? Oysaki kilo almak çok kolay vermek ise bir felaket.

Yazı avantaja çevirmek için öncelikle metabolizmamızı hızlandırmak önceliğimiz olmalı. Su hayatımızda olmalı. Meyve ve sebzeye daha ağırlık vermeliyiz. Hatta gerekirse her gün yapacaklarımızı bir gün önceden kağıda dökmeliyiz. Plan çerçevesinde yapılan zayıflama her zaman başarılı olmuştur. O yüzden hemen kendimize bir zayıflama programı yapalım. Gözlerinizi kapatın ve kendinize uygun bir program hazırlayın yada bu konuda güvendiğiniz birinden destek alın. Olması gereken tek şey zayıf kalabilmek için önceden planlanmış strateji.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*