Zayıflama Tedavileri Diyabet Hastalarını Azaltıyor
29 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

İngiltere, kamuoyuna, zayıflama tedavilerine yönelik bugüne kadar ki en kapsamlı çalışmanın sonuçlarını  açıkladı.İngiltere’de tıp çevreleri hükümete acilen obezite sorununun varlığını kabul etme çağrısı yapıyor. Ulusal Obezite Cerrahisi Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, zayıflamak için  tedavi görenler arasında ikinci tip diyabet hastalarının ve başka bazı sağlık sorunları yaşayanların sayısında önemli oranda azalma var.

zayiflama-tedavisiDaire hazırladığı raporda, söz konusu diyabet hastalarının yüzde 50 azaldığını, hastaların bir yıllık tedavi sonrası ortalama yüzde 60 oranında kilo verdiğini bildirdi.
Genelde tansiyonlarında düzelme görülen bu hastaların, merdiven çıkma gibi daha önce zorlandıkları hareketleri de yapabildikleri gözlendi.
Ulusal Obesite Cerrahisi Dairesi’nin çalışması, 1421 kişinin tedavisinin ayrıntılı şekilde incelenmesine dayanıyor.

“Artacak zayıflama taleplerine hazırlıklı olunmalı”

İngiltere Kraliyet Cerrahlar Koleji, bu gelişmeler sonrası Ulusal Sağlık Sistemi’nin, artacak zayıflama tedavisi taleplerine hazırlıklı olması gerektiğini açıkladı.

Ulusal Obesite Cerrahisi Dairesi, obezitenin dünyada giderek bir salgın hastalığa dönüştüğüne dikkat çekti.
Daire sadece İngiltere’de yaklaşık bir milyon kişinin zayıflama tedavisinden faydalanabileceğini bildirdi.
Bu daireden Doktor Alberic Fiennes BBC’ye yaptığı açıklamada, obezitenin, “yıkıcı, etkisizleştirici ve hayat kısaltıcı” bir hastalık olduğuna söyledi.
Alberic Fiennes, İngiltere’de, Ulusal Sağlık Sistemi aracılığıyla daha fazla kişinin zayıflama tedavisi görmesi gerektiğini belirtti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*