Zayıflama Sürecinde Yapılan 9 Büyük Yanlış!
9 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

Zayıflama sürecinde yapılan en büyük yanlışlara baktığımızda hızlı kilo vermek, ara öğünleri atlamak, kilo aldırmadığını düşünerek bol kepek ekmeği tüketmek , zeytinyağı yemek ve daha niceleri..Zayıflama sürecince zayıf olacağım diye yaptığımız diyetlerde doğru bilinen yanlışlara bakalım:

Aç kalarak kilo vermek: İlk başlarda verilen kilolar su kaybıdır. eğer bu şekilde kilo veririseniz metabolizmanız yavaşlar ve kilo veremezsiniz. Düzgün [b]zayıflama[/b]nın sırrı üç saatte bir beslenerek metabolizmanız yavaşlamadan kilo vermek.

Ödem yapanın su olduğuna inanmak: Vücut dengesini korumak için günde iki üç litre su içmeniz gerek. Vücut yeterli su alamadığında suyu tutar ve vücudun ödem yapmasına neden olur. Dolayısı ile zayıflamak istiyorsak suyu, içmemiz gerektiği kadarını içmek önemli.

Zayıflama Hataları

Diyet yemeklerine tat vermek için tuz koymak: Tuz vücutta su tutar ve ödeme neden olur. Bu yüzden Tuzsuz yemeğe yönelmek en doğrusu.
Sadece esmer ekmek yemek kilo verdiriyor:Zayıflama sürecinde bilinen en büyük yanlış bilgi. Bilinenin aksine esmer ekmekle beyaz ekmek rasında kalori farkı yoktur. Tek farkı posa miktarı. Esmer ekmek daha fazla posa içerdiği için daha tok tutar. Neticede kişi daha az acıkacağı için kilo vermede esmer ekmek yenmesi tercih edilir.

Kilo vermek için zeytinyağlı herşeyi çok yiyorum: Bir zayıflama hatası daha. Zeytinyağ içeren her şey beslenme anlamında çok sağlıkşlıdır. Ama kalori olarak 1 kaşık tereyağı ile 1 kaşık zeytinyağı arasında kalori anlamında bir fark yoktur.

Bütün gün taze sıkılmış portakal suyu içiyorum ve zayıflıyorum: Taze sıkılmış meyve sularının kalorisi oldukça yüksektir. Oysaki; meyvenin kendisini yemek daha iyidir.

Tek gıda diyetim çok kilo verdiriyor: Tek gıda üzerine kurulan zayıflama menüleri kilo verdirtebilir ama sonrasında vücuttan eksik ettiğiniz vitamin ve mineral eksikliği ciddi sağlık sorunlarına neden olur.[/list] Günde iki öğün yemek yiyorum, daha çabuk kilo vereceğim:Günde iki öğün yemek metabolizmanızın yavaşlamasına neden olur. Bu da zayıflama sürecini uzatır.
Hem diyet yapıp hemde zayıflama ilacı kullanıyorum: öncelikle kullanılacak bir zayıflama ilacı ise ki bu doktor kontrolünde olmalı mutlaka diyet ve sporla desteklenmeli.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*