Zayıflama Stratejileri 3
30 Kasım 2012
zayiflama
Paylaş

Yaz boyu abarttıklarını listene ekle ve şimdi nasıl devam etmek istediğini yaz,

 

4/ Yeterli su içiyor muyum?

 

Yazın hava çok sıcak da olsa. bazen deniz kenarında, sokakta veya evde su içmeyi unutabiliyoruz. İyi su içmek, daha parlak, selülitsiz ve sıkı bir cilt, dengeli bir iştah, sağlıklı saçlar, sağlıklı organlar ve ödemsiz bir hayat demektir. İçtiğin su miktarı azaldıysa, şimdi bu yazıyı okur okumaz hemen arttırmaya başla.

 

5/Kontrol zamanı geçti mi?

 

İnsanlar kışın daha çok doktor ve diyetisyen kontrolüne gidiyor. Yaz bittiyse ve sen kendine yeniden bakmaya karar verdiysen, en son ne zaman check-up yatırdın bir düşün. Tarihi elindeki deftere yaz. Altı ayı geçtiyse mutlaka tahlilleri tekrar yaptır. Eğer seni takip eden bir doktorun varsa. Eylül ayında ondan bir randevu alabilirsin.

 

6/Alışveriş listemde neler var?

Yüksek kalorili yiyeceklere bir süre ara ver. Asla tamamen listenden çıkar demiyorum. Çünkü yasaklar hep çekicidir. Yasak yok ama ertelemek var. Bunların yerine, yine sevdiğin, seni mutlu edip rahatlatan sağlıklı yiyeceklerin olduğu bir liste hazırla. Yukarıdaki kutuyu örnek alabilirsin. Hu örnekteki yiyeceklerin aynı lezzette olmadığını biliyorum; amacım “cips yerine elma

ye, aynı şey” demek değil. Listendeki değişimleri bu şekilde yaparsan, mutfağın ve dolayısıyla bedenin daha sağlıklı olacak. Vazgeçmek istemediğin varsa, sıklığını azalt. Mesela her hafta yerine ayda bir kez yemeyi dene. yazıyı okuyup eline kalemi, defteri aldığında için kıpır kıpır olacak. Çünkü kendinle ilgilenmen kadar güzel bir şey yok! Başlangıç için uzmanlardan destek almayı da unutma:

> Diyetisyeninden randevu al.

> Check-up yaptır.

> Hangi tahlilleri yaptırman gerektiğini öğren.

> Sana yakın spor salonlarını araştır, fiyatlarını öğren, hatta gidip gör.

 

Devam edecek…

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*