Zayıflama Stratejileri 1
29 Kasım 2012
zayiflama
Paylaş

Dinlen,  Karar Ver; -Yeniden Başla

 

En son ne zaman tartıldın? Eğer yaz boyunca kilonu kontrol etmeyi pek umursamayıp uzun ve sıcak günlerin tadını çıkardıysan, yeni mevsime biraz fazla kiloyla giriyor olabilirsin. Üzülme, yeniden başlamak için en uygun zamandasın.

Yazı: Diyetisyen Güneş Aksüs

İlkbaharla birlikte sosyal yaşamında başlayan hareketlenme, Ağustos ayına doğru iyice artar. Tüm planlar yaz aylarına bırakılmış gibi, her hafta sonu bir yere yetişmeye çalışıyor olabilirsin. Düğünler ve kutlamalar da bu dönemde çoğalır. Doğum günü partilerini buz gibi biralar süslüyor olabilir. Hatta aylardır yemediğin patates kızartması da şimdi ne güzel yenir! Yaz boyunca bu kadar çok plan üst üste geldiyse, spora pek vakit ayıramadın demektir. Anlaşıldı, sen de ‘yazın kilo alanlar’ grubundansın. O zaman şimdi karar verme ve yeniden başlama zamanı…

Böyle mevsim geçişlerinde, sürekli ertelediği konularda yeni başlangıçlar yapanların sayısı oldukça fazla. Eylül ayında diyete başlayanların sayısının normalden üç, dört kat daha fazla olduğunu biliyor muydun? Güzel bir ya2 geçirdin; şimdi yavaş yavaş kedini dinle. Vücudun ne söylüyor? Örneğin bu yeni aldığın kilolardan hemen kurtulmanı söylüyor olabilir. Her şey tek bir kararla başlar. Haydi! Şimdi tam da zamanı…

İlk önce kendine bir liste çıkar. Sana bazı sihirli sorular hazırladım. Bu sorulan cevaplamaya başladığında, aldığın karar için adım atmaya da başlamış olacaksın. Heyecanlandın mı? O zaman şimdi eline bir kalem ve güzel bir defter al; sonra da aşağıdaki soruları kendine sor.

 

Devam edecek…

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar
  • diyor ki:merhaba ben 57 kıloyum ve zayıflamak ıstıyorum 50 kg olsam yeterlı bır sfcrahı dosluu 3 rulo tarcınlı su yaptım acaba ıe7semmı dıye tereddutluyum napcam ltfen yardım edın ??

    Cevapla

*