Zayıflama Önerileri
15 Aralık 2010
zayiflama
Paylaş

Zayıflama ÖnerileriEvlendiniz, hamilelik döneminiz oldu ,doğurdunuz, doğumdan sonra bir miktar kilonuz kaldı. Zamanla gider dediniz ancak yıllar geçtiği halde yeni doğum yapmış gibi zayıflamak şöyle dursun üstüne eklediniz.

İşte bu noktada size bazı önerilerimiz var.
Su , zayıflama yolunda sizin sağlıklı olmanızı ve boşaltım sisteminizin çalışmasına bu da şişlik ve ödemin gitmesi demek. Cildinizin nemlenmesi de cabası.

Ara öğünlerinizi atlamayın. Ana öğünlerinizden 2-2,5 saat sonra yediğiniz ara öğünler hem metabozlizmanızın hızlanmasına hemde kan şekerinizin düzenlenmesini sağlar. Metabolizma hızı sistemli zayıflamanın en önemli kısmıdır.
Yeterli A ve C vitamini cilt elastin dokusunun artmasını sağlayacağından salatalarınızı ana öğünlerinizde, meyvelerinizi ara öğünlerinizde mutlaka tüketin.

Posa hem barsak faaliyetlerinizin düzgün gitmesini, hem de öğünde aldığınız yağın bir kısmına yapışarak atılmasını sağlamaktadır. Sebze, meyve, kuru baklagiller, yulaf, tam tane ekmekleri posa açısından zengindir.

D vitamini kaynağı güneşten, kendinizi mahrum etmeyin. Son 2-3 yılda yapılan çalışmalar öğünle beraber alınan yağsız kalsiyum ürünlerinin barsaktan yağ atımını artırdığını göstermektedir. Bu yüzden ana öğünlerinizde yağsız yoğurt, yağsız ayran, kefir gibi ürünleri mutlaka tüketin.

Yemeğinize, salatanıza koyduğunuz 1 çorba kaşığı yağ 90 kaloridir. Tamamen yağsız beslenme söz konusu olmadığı gibi, yüksek yağlı beslenmenin de bir faydası yoktur. O yüzden besinlerinizi pişirirken ve seçerken, kızartılmamış olmasına, yüksek yağ içeren soslar bulundurmamasına dikkat edin.

Yaşantınız size her zaman istediklerinizi sunmayacak. Arkadaşlarınızla yemeğe gideceksiniz, doğum günü ve yıldönümü kutlamalarınız olacak, bir ikramı kıramayacak durumda olabilirsiniz. Ertesi gün egzersizini biraz fazla yaparsınız veya kaçırdığınız besinin durumuna göre bir miktar beslenmenizi düzenlersiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*