Zayıflama Merkezi’nde Ölen Dila Kurt İçin Çelişkili Rapor
3 Kasım 2010
zayiflama
Paylaş

Adli Tıp’ın zayıflama merkezinde ölen Dila Kurt için verdiği ilk raporla ikinci rapor tamamen çelişkili çıktı.

Zayıflama merkezleri öldürüyor mu?

zayiflama-merkeziAdli Tıp, zayıflama merkezinde kalp krizinden ölen Dila Kurt için verdiği ilk raporda “ani ölüme neden olan kronik kalp hastalığı hızlı kilo kaybına bağlı olarak aktif hale gelmiştir” derken, ikinci rapor ilkiyle tamamen çelişkili çıktı.
Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi 19 yaşındaki Dila Kurt’un 7 Eylül 2008’de Dr.Muzaffer Kuşhan’a ait Polonezköy’deki ruhsatsız zayıflama merkezinde kalp krizinden ölümüyle ilgili dava devam ederken Adli Tıp’ın birbiriyle tamamen çelişen iki raporu Kurt Ailesi’ni isyan ettirdi.

Mahkeme nisan ayındaki duruşmada Adli Tıp Kurumu’na “Kişinin zayıflama merkezine geldiği zaman, tıbbi açıdan yapılması gerekip de yapılmayan işlemlerin ne olduğu, kronik kalp ve damar hastalığının sanık Dr. Muzaffer Kuşhan tarafından tespit edilip edilemeyeceğini sordu. Bu soruya yanıt 28 Ekim’de Adli Tıp 3. İhtisas Kurulu’ndan geldi. Kuşhan’ın genç kızın zayıflaması için yaptığı işlemlerin tıp kurallarına uygun olduğunu belirten kurul, raporunda kronik kalp hastalığının daha ileri tetkiklerle anlaşılabileceği belirtti. Dila’nın ani ölümünün de doktor kontrolü dışında kullandığı, dolabında bulunan ilaçlardan kaynaklanmış olabileceği öne sürüldü. Raporda “Dila Kurt’un ani ölüm sebebinin doktor kontrolü dışında kullandığı iddia edilen muhtemel ilaçlara bağlı olarak gelişen kalp ritim bozukluğu olabileceğinin kabulü gerektiği” görüşüne yer verildi.

Dila Kurt’un ailesi rapora itiraz edecklerini ve peşini bırakmayacaklarını da sözlerine eklediler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*