Zayıflama Kararı
17 Ocak 2017
zayiflama
Paylaş

Günümüzün en büyük iki probleminden biri stres, diğeri de hatalı beslenme ve bunun sonucunda oluşan fazla kilodur. Bahsettiğimiz bu iki sorun birçok hastalığın temelini hazırlayabilir. Fazla kilo ve şişmanlığın genetik faktörler, hareketsizlik, hatalı beslenme alışkanlıkları, metabolik hastalıklar gibi çok sayıda nedeni olabilir. En doğru olanı kişinin, bu konuda deneyimli bir doktora, diyetisyene veya merkeze başvurup tıbbi kontrol altında zayıflamasıdır. 

Gittikçe şişmanlayan bir toplum olarak, ilerlemiş tıp teknolojisine rağmen bir çok hastalığın artışıyla karşı karşıyayız. Oysa ki; kalp hastalıkları, kanser, damar hastalıkları, şeker ve yüksek kolestrol gibi hastalıklar bilinçli yapılan zayıflama programları ile kilo verilerek büyük ölçüde önlenebilir veya geciktirilebilir.

Ne yazık ki; zayıflama konusu, en çok istismar edilen ve yanlış veya eksik uygulamaların yapıldığı , zayıflama uğruna ölümlerin yaşandığı bir sektör halini aldı. Ağırlık kaybetmekle, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde zayıflamak arasında çok ciddi farklar bulunmaktadır. Bilinçlenmek buraa başlıyor. Kasları korumanın önemini bilmek ve belki de bu konuda uzman desteğine başvurmak gerekmektedir.

Fazla kiloyu bir hastalığa dönüşmeden dengelemek çok akıllıca olur ve bu, hastalık oluştuğu zaman yapılacak masraflardan çok daha ucuza mal olur . Zayıflama uğruna yapılan şok diyetler ve hızla verilen kilolar genelde sakıncalıdır ve ancak gerektiğinde bir uzman kontrolünde uygulanmalıdır. Rastgele hazırlanan zayıflama kürleri ve diyet programları kişinin dengesini bozabilir ve sonucunda bir çok sakıncalı durum ortaya çıkabilir. Diyet, sağlıklı zayıflamanın sadece bir bölümüdür. Sağlıklı ve bilinçli zayıflama, diyetin yanısıra düzenli egzersizi, bilinçli beslenme tekniklerini, stres atmayı, masajı ve doğal destekleri de içerir. Zayıflama konusunda kimyasal ilaçların yardımına başvurmak tıbbi açıdan sakıncalı olabilir. Hiç bir mucizevi ilaç, yöntem, madde, ot, çay, iğne yoktur ki tek başına kişiyi incecik yapsın. Yaşam tarzını değiştirmek burada başlıyor. kilo verme sürecinde yapılan her şeyi alışkanlığa dönüştürenler bu yolda kazançlı çıkacaklardır.

Zayıflama ciddi bir planlamayı, belli aralıklarla kontrolü gerektirir. Zayıflamak isteyen kişi mutlaka kendi iradesiyle olaya katılmalı ve aktif rol oynamalıdır.

Zayıflamada kullanılan bitkisel takviyeleri çin tıklayınız….

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*