Zayıflama günlüğüm
6 Kasım 2013
zayiflama
Paylaş

Zayıflamak istiyorum“… Defalarca söylediğimiz cümle. Kimimiz zayıflama haplarını  çare görürüz, kimimiz ameliyat. Kimimiz de makus talihimize küser ve zayıflamaya veda edip hayatımıza devam ederiz.

Defalarca denedim zayıflamayı, olmadı olmadı… Sırf kilo yüzünden hayatımda iyi olan her şey kötü gitti. İş,eş , hayallerim. O kadar çok şeyi biriktirmişim ki içimde…Hayat anlamsız ve boş geliyordu. Konuştuğum, görüştüğüm insanlarda benden farklı değillerdi. Tek farkları zayıf olmaları idi. Ama herkesin de bir sorunu vardı. Ama benim tek sorunum zayıflamaktı. Ya da beynimde diğer sorunlar o kadar önemsiz geliyordu ki sağlığımın değerini anlamadan geçen yıllarım…

O kadar çok şey denemişim ki zayıflama uğruna ; yazmaya başladığımda ben bile inanamadım yaptıklarıma. Ben ne yapmışım vücuduma en önemlisi de kendime… Karar vermek zor oldu. Hayır…Zayıflamak için değil kendim için yaptığım çabam.

Hayat süprizlerle dolu. Mutsuz bir gece ve görülmediğim tek yer evim dışında internetim. Mutsuz bir kadın olarak internette dolaşırken rastlanılan biri. Adını vermeyeceğim. Ama bu bayan beni aldı yeni bir ben yaptı o gece. Hayatımda ilk defa huzurlu ve zayıf uyudum. Sabah hiç olmasın istedim.

Uyandığımda da tek konuşmak istediğim kişiydi. Artık gizli bir arkadaşım vardı. Hayatta şu a tek istediğimin zayıf olmak olduğunu söyledim. O zamn ne duruyorsun hedefini yap dedi. Başladık. Zordu, güzeldi ama çok lezzetliydi. Zayıflarken beynimde hafiflemeye başladı. Kitap okuyordum. işten eve gelmeyi bir kaçış olarak değilde hayata tutunmak olarak algılamaya başlamıştım. Çünkü internetim ve kitaplarım benimle idi. Bendeki değişikliği ilk arkadaşlarım fark etti. Hem kilo veriyordum hemde mutluydum. Çok mu kilo vermiştim? Hayır.  Ama çok mutluydum. Hayata bakışım internet arkadaşım sayesinde değişmişti. Bana cümleler ezberletiyordu. Saah .öğlen , akşam bu cümleleri tekrar eder olmuştum.Tekrarlar beni daha bir değiştiriyordu. Zayıflama düşüncesi yerini mutlu olmaya bırakmıştı. artık kafama çok takmıyordum ama her akşam internet arkadaşımla yazışıyordum.

Tam 45 kilo … Yağımı düşünemiyorum bile. Aslında ben beynimde zayıflamıştım. Bir yerde bu bayan için sevgi kelebeği demişler. Bence yaşam kelebeği. Benim hayatıma hiç beklemediğim, hayattan zevk almadığım, neden yaşadığımı bilmediğim bir anda girip beni bulmuştu. Beki Erikli’nin “Meleklerle Yaşamak” kitabındaki gibi… Ben çok istedim zayıflamayı ,Meleklerde bana o bayanı getirdi. İyi ki de getirmişler. Sonsuz sevgilerimle…A.S.Y.A

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*