Yeni Zayıflama Yöntemi Kavitasyon gerçekten zayıflatıyor mu?
27 Ekim 2010
zayiflama
Paylaş

Son zamanlarda yeni zayıflama yöntemi olarak gösterilen Kavitasyon hakkında çok şey söylendi. İnternet sitelerinde günün fırsatı olarak sunulan bu (kavitasyon ile zayıflama ) zayıflama yönteminin  50 TL‘ye kadar seansı indi. Peki internette bile bu kadar indirime giren kavitasyonun zararı var mı? Gerçekten söylendiği gibi inceltiyor mu?

kavitasyon-zayiflama-yontemiEdinilen bilgiye göre kavitasyonun 2 çeşidi bulunmakta. Kavitasyon, bölgesel olarak yağ parçalamak anlamına geliyor. Bu zayıflama yöntemi ile yağ hücreleri harekete geçiyor ve idrarla atılıyor. Bunun bir de karaciğer yolu ile olan var. Her seansta 2 cm incelme olduğu kişinin durumuna göre de 7 seansta 8-10 cm incelme sağlanabilmekte. Bu yöntem uygulanırken de yağdan yoksun diyet yapılması özellikle belirtiliyor.
Öte yandan Avrupa Kozmetik Cerrahi Derneği Eski Başkanı- Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ziya Şaylan‘ın verdiği bilgilerde ise; bu zayıflama yöntemi her ne kadar yeni olarak sunulsa da aslında 2 senedir uygulanmakta olduğunu , az miktarda yağları götürebildiğini , yapılan cm sel ölçümlerin doğru olmadığını , kavitasyon yöntemi ile beraber hastaya verilen diyet ve egzersizlerin de incelmeye ve hatta zayıflamaya neden olduğunun gerçek etkinin neye bağlı olduğunun bilinmediğini söylemiştir.
İç Hastalıkları Uzmanı- Beslenme ve Diyet Uzmanı Prof. Dr. Ziya Moçan ise, kavitasyonun cilt altında kanlanmayı artırabileceğinden cilt üzerinde yanıklara neden olabileceğini söylerken şöyle devam ediyor: “Piyasada çok fazla zayıflama yöntemi var. Akapunktur da bunlardan biri. İğneleri takıyorsunuz, zayıflatıyor ama verilen kiloların daha fazlası geri alınıyor. Kavitasyon da böyle, geçici bir zayıflama çözümü. Kalıcı değil. Bir kişi eğer zayıflamak ve formunu korumak istiyorsa diyetine dikkat etmeli, fiziksel aktivitelerini yapmalıdır.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*