Yeni Zayıflama Yöntemi Kafes Dövüşü
24 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

Zayıflama Yöntemi Kafes DövüşüAmerika Birleşik Devletleri’nde hızla büyüyen spor dallarından biri olarak görülen kafes dövüşü kanlı görüntülere sahne olduğu için eleştirilen, Türkiye’ de ise resmen izin verilmeyen bir spor.Zayıflama çılgınlığının had safhada olduğu günümüzde 1000 kalorinin 1 saatte yakılıyor olması zayıflamak isteyenler için gözardı edilmemesi gereken bir spor olarak karşımıza çıkıyor.

Kafes dövüşleri (MMA-Mixed Martial Arts), Brezilya kökenli dövüş sporu jiu-jitsu, güreş ve boks gibi birkaç disiplinin en etkin yöntemlerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkmış. MMA’in şu an Brezilya, Amerika ve Londarada yüzlerce okulda eğitimi verilmekte.

Yurtdışında bu kadar popüler olan MMA dersleri, İstanbul’da Akatlar Club Sporium’da da verilmeye başlandı. Eğitimin başında dövüş sporlarına küçüklüğünden beri ilgi duyan Burak Değer Biçer (30) var.

Dersler zayıflamak, kendini korumak, eğlenmek gibi farklı amaçlarla gelen öğrencilere, kişiye özel yöntemlerle öğretiliyor. Ciddi anlamda dövüşçü olmak isteyenler için uzun süreli çalışma programları belirleniyor. Genel olarak bir saldırı anında kendini nasıl koruyabileceğinin teknikleri ve kolay vuruşlar anlatılıyor.

MMA bütün kas gruplarını aynı anda çalıştırıyor. Bu yüzden zayıflamak ve zayıflama isteği içerisinde olanlar için etkili bir yöntem. Bu sporun %30 takipçileri bayanlar olmakla birlikte amaç zayıflamak ve eğlenmek. Bir saatte ortalama 1000 kalori yakılmakta. Vücutta iri kaslar oluşmamakta.
Hem spor yapıp hem eğlenip hem de zayıflamak için neden olmasın?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*