Yeni Zayıflama Yöntemi “Dil Yaması”
21 Ağustos 2013
zayiflama
Paylaş

Latin Amerika ülkelerinde uygulanan bir zayıflama yöntemi tartışmalara yol açıyor. Latin Amerika ülkelerinde yapılan zayıflama yöntemini Amerika ‘da uygulamaya başlayan Plastik cerrahi uzmanı Nikolas Chugay , ABD ‘de tartışmalara yol açtı.

Plastik bir yamanın dilin üzerine yerleştirilmesi sureti ile uygulanan zayıflama yöntemi, kısa sürede zayıflamak isteyen kadınlar arasında hızla yayılmakta.  Tıp çevrelerinde yanlış ve sakıncalı bir zayıflama çeşidi olarak nitelendirilmekte. Bu yöntem aynı fıtık ameliyatlarında kullanılan plastik yama gibi.

Plastik cerrahi uzmanı Nikolas Chugay, 10 dakika süren ve 2 bin Amerikan dolarına mal olan cerrahi bir girişimle dil üzerine dikilen plastik yamanın katı gıda tüketimini son derece acı verici bir hale getirerek müşterilerinin hızla kilo vermesine yardımcı olduğunu ileri sürüyor.

Yama, bir ay sonra çıkarılıyor.

Yöntemi ilk kez 4 yıl önce deneyen ve şimdiye kadar 81 kadının dillerine yama diken Chugay, sadece meyve suları ve protein karışımları gibi sıvı gıda maddeleriyle beslenebilen müşterilerinin bir ay içinde ortalama 10 kilo verdiklerini söyledi. Chugay, kendisi gibi doktor olan oğluyla uyguladıkları yöntemin herhangi bir riski olmadığını ve şimdiye kadar yamayı yutan bir hastaya rastlamadıklarını belirtti.

DAHA HIZLI VE FAZLA KİLO ALINABİLİR”
Yöntem, Amerikan plastik cerrahi çevrelerinde ise büyük eleştiriyle karşılandı. Amerika Kozmetik Cerrahi Derneği, Chugay ve oğlunun yazdığı araştırmayı yayımlamayı reddederken kilo kaybı konusunda uzmanlaşan bazı doktorlar, yöntemi “barbarca” diye niteledi.

Doktorlar, dil yaması ya da diğer yöntemlerle hızla kilo kaybeden kişilerin aynı hızla ve çok daha fazla kilo aldıkları uyarısında bulundu.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*