Yeni Kitabı İle Zayıfladı
6 Ekim 2011
zayiflama
Paylaş

Uzun süredir ortalarda gözükmeyen Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk suskunluğunu yeni kitabı ” Saf ve Düşünceli Romancı” için bozdu. Kitap tanıtımında yazdığı kitaptan çok zayıflamış hali konuşuldu , Orhan Pamuk’un. Kendisine zayıflama sırrını sorduk. Çünkü dedikodu kulislerinde zayıflama sebebi olarak hasta olması konuşuluyordu.

10 kilo kadar zayıfladığı gözlemlenen Orhan pamuk kendisi için  bilinçli bir kilo kaybı yaşadığını belirtti.

Uzun süredir Türkiye medyasına konuşmayan ünlü yazar Orhan Pamuk geçen hafta bu suskunluğunu yeni kitabı ‘Saf ve Düşünceli Romancı’ için bozdu.
Harvard Üniversitesi’nde bir sömestr verdiği Norton derslerinin notlarını biraraya getiren Pamuk, 35 yıllık yazarlık deneyimini, daha önce açıklamadığı edebi sırlarını bu kitabında tek tek anlatıyor.
Ancak son fotoğraflarını gören pek çok kişinin merak ettiği bir başka sırrı daha var ve kendisi kitabıyla ilgili röportajlarında buna pek değinmedi. Oysa çok kilo vermişti, son derece fit görünüyordu.
Edebi sırlarını ifşa etmişti Pamuk ama zayıflama sırrı neydi?
Daha önceki fotoğraflarıyla karşılaştırıldığında neredeyse 10 kilo verdiği belli oluyor Pamuk’un. Bu kilo kaybını görüp de, acaba hasta mı, diye soranlara bile rastladım.
Merak etmeyin, kendisiyle görüşen arkadaşlarımızdan, yani ilk elden bu soruların cevaplarını aldım.
Öncelikle hasta falan değil, gayet sağlıklı ve neşesi yerinde. Masumiyet Müzesi’ni bitirmenin tam anlamıyla keyfini yaşıyor şu günlerde. Müzenin kapılarını ziyaretçilere açmak için uygun zamanı bekliyor.

Ve zayıflamasının sırrı da uyguladığı diyet ve sporda.
Yediğine içtiğine de yazdığı romanlardaki, her harf, her kelime, her cümle kadar titizleniyormuş neredeyse.
Karbonhidratı tamamen hayatından çıkartmış ve dünyanın neresinde olursa olsun aksatmadan bol bol yüzüyormuş. Ara öğünlerde de enerji ihtiyacını fındıkla karşılıyormuş.
Masa başında oturup çalışanlara, özellikle sefahati edebiyatçılığın vazgeçilmez kuralı olarak görenlere örnek olsun diyelim.

Zayıflama sürecini dağları aşmak olarak düşünenherkese gene tanınmış bir kişi göstermiştir ki; her nerede olursanız olun zayıflamak istiyorsanız bunu sadece siz kendi iradenizle başarabilirsiniz. Önemli olan sağlığın önemini bilerek yaşamak. Ve bedenine saygı göstermek. Bunu başarabilirseniz zayıflama sendromuna girecek bir durumda asla kalmazsınız. Yeter ki; zayıflamayı bir sorun olarak görmeyin.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*