Ünlülerin Zayıflama Tüyoları
28 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

Alınan ve harcanan kalorinin dengelenmesi üzerine kurulu olan diyetle bir çok ünlü ideal kilolarına ulaştılar.  Brad Pitt, Julia Roberts, Cameron Diaz, Mariah Carey gibi ünlüler zayıflamak için bu diyet programını kullanıp zayıflayan ünlülerden.

Zayıflama hapı kullanmadan, jimnastik salonlarında zaman geçirmeden sevdiğiniz yiyecekleri yiyerek yapılan bir zayıflama diyeti. 1 haftada sonuçların alınmaya başlandığı bu diyetle ister yaşlı ister genç, ister kilolu ister selülitli olun hem zayıflayıp hemde sağlıklı bir hayat geçirebilirsiniz. Bu zayıflama programında sağlıklı beslenerek zayıflamak ve sağlığı korumak hedefler arasında. Dolayısı ile her ne kadar zayıflamak birincil amaç olsa da bu yöntemle kanser riskini minimize etmek, kemiklerin güçlenmesi, selülitlerin yok olması ve saçların güçlenmesi mümkün olmakta.

Zayıflamada önemli olan vücudun işleyişini bilmek. Harcanan kalori alınan kaloriden fazla olursa zayıflama süreci daha kısa olur. Kısa sürede forma girmek için hayatınıza sporu koyun ve protein destekli bir beslenme düzenine önem verin.
Zayıflamak için küçük ağırlıklar kaldırmak, vücudunuzda depolanan yağların yakılmasını ve metabolizmanızı hızlandıracak kasların oluşmasını sağlayacak. Bu tarz bir egzersizle vücudunuz kısa sürede şekle girecektir.

Ayrıca haftada üç yada dört gün aşağıdaki içecekleri içmek faydalı olacaktır.

  • 1 bardak içine Ginseng katılmış yeşil çay
  • 1 veya 2 kaşık katıksız, organik bal
  • 1 veya 2 kaşık organik elma sirkesi

Elma sirkesi toksinlerin atılması için çok faydalıdır. Elma sirkesi yeni yağ hücrelerinin oluşmasını engeller. Günde mutlaka 8-15 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı kalmak için vücudun bol sol suya ihtiyacı var. Su, yiyeceklerin sindirilmesine yardımcı olduğu kadar vücut ısısını dengeler, hücrelere besin ve oksijen taşır, toksinlerin ve diğer zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda tampon görevi görerek doku ve organları korur. Vücudun susuz kalması yüksek tansiyon, astım, alerji, migren, baş ağrısı gibi pek çok hastalığa neden olur. Ayrıca unutmayın ki yeterli derecede su almazsanız kilo da veremezsiniz. Eğer düzenli olarak spor yapmanıza ve kalori hesabına dikkat etmenize rağmen hiç kilo vermiyor, ya da vermekte zorlanıyorsanız; kilo veriyor ama verdiğiniz kiloyu koruyamıyorsanız veya daha hızlı kilo vermek istiyorsanız 1 yada 3 hafta için karbonhidrat ve yağ içeren besinlere sınır getirin yada tamamen hayatınızdan çıkarın. Onların yerine protein açısından zengin yiyecekleri tercih edin. Protein açısından zengin yiyecekler, az miktarda da olsa karbonhidrat ve yağ içerir, bu nedenle vücut için gerekli olan miktarı almanızı sağlar. Spor yaptığınız günün ertesi günü daha çok ve sık yemeye dikkat edin. Örneğin, iki yada üç ana yemek, beş ya da altı ara yemek yiyebilirsiniz. Ama her zaman porsiyon konusunda kontrollü olmayı ve sağlıklı seçimler yapmayı gözardı etmeyin. Örneğin, son derece sağlıklı bir tabak salataya yağlı soslarla zarar vermeyin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü