Semizotu Yiyerek Zayıflayalım
29 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

Semizotunun faydalarını az yada çok hepiniz bilirsiniz ancak bu bitki Dr. Mehmet Öz’le evimizin buzdolabında yerini çoktan aldı. Yararları ve özellikle zayıflama isteğinde olanlar için çok düşük kalorili olması bu sebzeyi zayıflama listemizde ön sıraya çıkarttı.

Semizotu Yiyerek ZayıflaSebzeler içersinde omega3 açısından en zengini olan semizotu hem çiğ hemde pişirilerek yenebilmekte. Salata olarak yenmesi daha çok tavsiye edilir. C vitamini ve demir açısından zengin bir sebzedir. Yoğurtla birlikte yendiğinde hem tok tutma, hem açlığı bastırma görevini de görmekte. Yazın özellikle zayıflama programınızda kullanılmasında fayda bulunmakta. Diğer yeşil sebzelerde olduğu gibi lutein denen bir maddeyi bolca içeriyor. Bu madde kansere karşı korumada, tansiyonu dengelemede çok önemli. Bu sebze yurtdışında yok. Çünkü coğrafya ömrü kısa.

Ayrıca zayıflamak için diyet yapan kişilerde görülen mide rahatsızlıklarına karşıda birebir. Böbrek ve mesane rahatsızlıklarında idrar sökücü olarakta kullanılmaktadır. Kabızlık zayıflamada ve normal hayatta ciddi bir sorundur. Oysaki semizotunun içerisindeki jelatinimsi madde bağırsakları yumuşatıcı etki göstermektedir. Genelde yemeklerde aparatif olarak gelen bu sebzenin en çok kullanım şekli semizotu, salatalık ve yoğurtla karıştırılmış halidir. Deneyin ne kadar tok ve sağlıklı olduğunuza inanamayacaksınız.

Son olarak 100 gr semizotunda yaklaşık 32 kalori olduğu gözönüne alınırsa zayıflama.net ekibi olarak mutlaka zayıflama menünüze almanız gerektiğini bir kere daha hatırlatmak isteriz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar
  • formda kalma yolları diyor ki:arkadaşlar alın size bazı diyet f6rnekleri. 1 ayda 4 kilo zayıflayacaksınız.1.gfcnkahvaltı.2 dilim ekmek,5 dilim zytein ve peynir,salata yiyin.f6ğle.salata ve hafif gramlık sebze yemeği ve yoğurt yiyin.ikindi.100 gramlık sebze yiyin.akşam.sebze,yoğurt ve asitsiz ie7ecek ie7in.zayıflayana kadar asitli ie7ecek ie7mek yok.bir ay boyunca bunları yiyin.gelelim sporlara;sabah uyanınca 100 kere sağ 100 kere sol taraf bel e7evir toplam 200 tane e7evireceksin.f6ğle.1 saat koşu yapın.akşam yatmadan f6nce yarım saat f6nce 100 tane sağ ve sol mekik e7ekin.ikisindende 100 tane toplam 200 tane mekik e7ekin.300 tane sağ ve sol bel e7ekin her ikisinede 300 tane.ayaklarınızı yukarı kaldırın ve ayanızı bisiklet sfcrermiş gibi yapın 200 tane,sağ 100 sol 100 bisiklet sfcrfcn.bfctfcn sporların hepsini eksiksiz yapın.ve saat gee7 olmadan yatın.eğer dediklerimi yaparsanız formunuza kavuşabilirsiniz.unutmayın saat en gee7 10:00 da yatın yarım saat f6ncede dediğim sporları yapın.gf6rfcceksiniz zayıflayacaksnız.YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA!!!

    Cevapla

*