Selülit ve Zayıflama
27 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

Yazın sıcakların başlaması ile halsizlik, uykusuzluk herkesin ortak derdi. Selülit ve şişkinlik de cabası… Zayıflayalım da bu selüliti ne yapacağız? Deniz sezonunun açılması ile özellikle bayanların korkulu rüyası haline gelen selülitleri yok etmek için ne yapacağız? Zayıflama yolunda başarılı olduk da ya selülit… Selülit ne yazık ki zayıf,şişman dinlemiyor.

Selülit neden oluşur?

selülit ve zayıflamaSelülit genellikle uyluğun üst kısmı, dizin, bileğin iç kısımları, kalça ,baldırların arkası ve üst bacaklara yerleşmiştir. Selülit daha çok ergenlik, hamilelik ve menopoz döneminde ortaya çıkıyor olsa da; metabolizma hızı, dolaşım sistemi, sindirim ve boşaltımda yaşanan sorunlar, doğum kontrol hapları, alınan hormon ilaçları, dengesiz ve düzensiz beslenme, aşırı hareketsizlik, stres, sigara, alkol tüketimi de selülit oluşumunda etkilidir. Erkeklerde selülit olmamasının nedeni hormonların farklı olması. Erkeklik hormonu yağlı hücre oluşturmadığı gibi kas kütlelerinin fazla olması selülit olmasını erkeklerde engelliyor.

Hızlı zayıflama yada sağlıklı zayıflama olsun isteyen herkesin sağlıklı beslenerek kilo vermesinden defalarca bahsettik. Hatta zayıflama programınıza sporu mutlaka katmanız gerektiğini ve bu egzersizleri hayatınıza yaymanız gerektiğini de belirttik. Hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle hem zayıflayıp hemde selülitsiz bir hayata yelken açabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*