Radyo Frekansı ile Zayıflama
15 Eylül 2010
zayiflama
Paylaş

Radyo frekansı ile zayıflamaZayıflama yöntemlerine bir yenisi daha katıldı: “Radyo Frekansı İle Zayıflama“. Sadece zayıflama değil güzellik içinde vücuda uygulanabildiği gibi yüze, sarkmalara karşı da uygulanabilmekte.

Radyo frekansı ile zayıflama da temel prensip su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde ısıtmak. Radyo frekansı hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçiriyor, sürtünme etkisiyle o bölgenin ısınmasını sağlıyor. Isı aşağı yukarı 42-45 derece civarına ulaşıyor. Kolajen doku hasar gördükten sonra vücut o dokuyu onarmak üzere harekete geçiyor. Isınma olduğunda o bölgedeki kolajen dokusu belirli bir ölçüde hasar görüyor ve yeni kolajen dokusu üretiyor. Bu da o bölgedeki dalgalı görünümün “bir ölçüde kaybolmasını” sağlıyor. İşlem sırasında sürekli olarak bir lazer termometresiyle dokudaki sıcaklığın ölçüldüğü ve ona göre uygulamaya devam edildiği, hastalarınsa belli bir sıcaklık hissetikleri ifade ediliyor.

Bu tarz bir zayıflama yöntemi ile hem bölgesel olarak incelme sağlanmakta ,hem de selülitlerden kurtulunmakta. Selülit gerçekten de baş edilmesi zor bir sorun. Radyo frekansının kullanıldığı bu yöntemin haftada 1 kez olmak üzere en az 10-12 seans boyunca devam ettirilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca cildi sıkılaştıran ve uygulandığı bölgede kalçalar, bacaklar, karın, bel ve kollar gibi bir toparlanma da sağlayan yöntemin bir seansı yarım saat 40 dakika arasında değişiyor. Selülitle ve sıkılık kaybıyla etkili bir savaş için radyo frekansı yöntemini örneğin karboksiterapi gibi diğer yöntemlerle kombine şekilde uyguladığında daha da etkili sonuçlar alındığı da bilgiler arasında. Bu işlemin 10 seansının yaklaşık 1800 Euro olduğunu da hemen belirtelim.

Yukarda da ifade edildiği üzere Yüz gençleştirmek için de kullanılıyor. Radyo frekansı yönteminin önemli bir özelliği de sadece selülit ve vücut toparlama değil, yüz sarkmalarına ve kırışıklara karşı da kullanılması. Tabii ki burada da prensip aynı: ısınan ciltte, kolajen dokusu hasar görüyor ve vücudun bunu onarmak için onardığı yeni kolajen dokusu cildin eskiye kıyasla daha sıkı ve genç bir hal almasını sağlıyor.

Çeşitli boylarda radyo dalgalarıyla yüz gençleştirmenin bugünlerde yükselen bir trend olduğunu söylüyor. Yapılan işlemin temelinde cildi sıkılaştırmanın yattığını, yapılan testlerin sonuçları da radyo frekansıyla uygulama yapılan bölgede kolajen miktarının arttığını destekliyor. Bu testlerde, uygulama yapılan cilt dokusundan – seanslar belli bir süre devam ettirildikten sonra- bir parça alınıyor ve bu parça mikroskopla inceleniyor. İncelenen dokuda da, kolajen miktarının arttığı açıkça görülebiliyor. Tabii, kolajen miktarının artması da cildin sıkılaşması anlamına geliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar
  • sevda diyor ki:slm ozge hanim iyi bayramlar kolay geilsn ben dalamandan sevda benim icin devran caglardan bedduayi calarmisin ve suda gercek karsindaki sana nekadar deger veriyorsa sende ona ayni degeri vericeksinki anlasilsin degerin fazlasi zarar deger verdigin insan degerini bilmiyorsa birak kendi degeriyle kalsin oyle deyilmi ama neyse simdiden sana tskler ozge hanim nice bayramlara kolay geilsn

    Cevapla

*