Neden Kilo Veremiyorum?
11 Kasım 2014
zayiflama
Paylaş

 

IMG_20160704_153226

Zayiflama.net ekibi olarak bu sefer neden kilo veremediğimiz ve vermeye başladıktan sonra ise neden kilo vermemizin durduğuna değineceğiz.

Kış aylarına girdiğimiz şu zamanlarda zayıflama düşüncesi yerini rahatlamaya bırakır. Aslında kış ayları zayıflamak yerine   kilo almanın sebeplerine odaklanırsanız zayıflama kendi kendiliğine gelecektir. Kış aylarında hareketsizlik, soğuk olmasından dolayı yemek yeme isteği ve bir sürü faktör zayıflama programında olan kişileri zorlamakta. Aşağıda kilo almaya sebep olan faktörlere bir göz atalım:

1. YAŞ: 20 yaşına kadar bireyler 300 gr alır. Ancak zaman geçtikçe ve yaşlandıkça  alınan kilolar yağ olarak depolanmaya başlar. Kaslardan kayıplar başlar. Oysaki kaslar vücudumuz için elzem önemlidir. 30 yaş sonrası kilo alımı hızlanır bir de buna oströjen hormonunun azalması eklenince kilolar eklenmeye başlıyor. Kilo almayı engellemenin yolu protein ve karbonhidratlardan düzgün almak ve hareketli bir yaşamı tercih etmek. Yaşı ilerleyen kişilerin” daha önce aldığım kiloları çok rahat verirken şimdi neden devamlı zayıflama düşüncesi içerisindeyim “sorusunun  cevabı burada yatmaktadır.

2.Miras Kalan Genler: Günümüzde obezite ve şişmanlık artık bilim adamlarının en büyük günden konusu. Yapılan araştırmalar vücut ağırlığının %70 i genetik, sadece %30 u çevresel faktörler.

3.Zayıflamamızı engelleyen , şişmanlığı tetikleyen 100 e yakın gen var. Her genin azda olsa şişmanlığa etkisi düşünülürse bir araya geldiklerinde işte o şişman kelimesini ortaya çıkarıyorlar. Metabolizmayı azaltan genler, iştahı arttıran genler,  Vücudun biçimlenmesini sağlayan genler…

Kilo verme sürecinde destekle verilen kilolar önemli. Danışmanla yapılan motivasyon konuşmaları bile bizim için önemli olabilmekte. Bilinçaltınızı hiç yabana atmayın. Yiyecekler ya da diyetle kilo veremiyorsanız ek gıda takviyeleri ve danışmanla yapılan programlar bile mucizevi başarı sağlamaktadır.

Motivasyon konusunda bilgi aldığımız Ülgen Tekin aynı zamanda bir herbalife danışmanı. 10 senedir yaptığı bu işte başarısını ürünlere ve danışmanlığına borçlu olduğunu belirtir. Yazılarında da belirttiği gibi zayıflamak bir süreç. Bir anda kilolarınızdan kurtulup zayıf olamyı istemek herkesin ortak düşüncesi. ama işin sağlık boyutu da var. Makinaların bile bir bakım zamanı var. Ki biz yaşayan organizmalarımız. O yüzden sağlıklı beslenerek kilo veremk önemli. Danışman Ülgen Hanıma ulaşmak için 0544 577 77 34 nolu telden ya da http://www.turkuazkutu.xyz sitesinden iletişime geçebilirsiniz. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*