Motivasyon Koçluğu İle Zayıflama
25 Eylül 2017
zayiflama
Paylaş

Bugünkü konumuz motivasyon koçluğu ile zayıflama. Konumuz zayıflama yöntemleri. Bu yöntemlerden belki de en önemlisi motivasyon. Çünkü o olmazsa hiç bir konuda başarılı olmamız mümkün değil. Motiveli olmadan ne hırsımız ne de başarma gücümüz olur. Ne de zayıflama hissi. Öyleyse konuya motivasyon nedir le girelim…

Motivasyon; Bireyin, işinin yönünü, gücünü ve öncelik sırasını belirleyen iç veya dış dürtücünün etkisi ile işe geçmesi… Yani ne olursa olsun herhangi bir konuda eyleme geçmek için iç veya dış etkenle bir işi yapar hale gelmek.

Şimdi bu açıklamayı motivasyon koçluğu ile zayıflamaya bağlarsak , güvendiğimiz, etkilendiğimiz biri ya da birilerinin desteği ile zayıflamanın gerçekleşmesidir.

Bu konuda Motivasyon Koçluğu yapan Ülgen Hanım’la  gerçekleştirdiğimiz röportajda,  kendisinden bu konuda bilgiler aldık .

“Merhabalar.  Yaklaşık 10 senedir Herbalife firması adına danışmanlık ve motivasyon koçluğu yapmaktayım. Son zamanlarda motivasyon Koçluğunun önemi bilinmeye ve bu konuda eğitimler ve akabinde sertifikalar verilmeye başlandı. Kısacası ne kadar önemli bir konu olduğu anlaşıldı.

Bizim sektörümüz zayıflama ve sağlıklı beslenme sektörü. Kilo verme sürecinde kişiye beslenmesi için herbalife ürünleri ve en önemlisi danışmanlığımızı veririz. Herbalife ürünleri ile beslenme ne kadar önemliyse ürünü kullanırken danışanıma  kendisinin belirlediği hedefe ulaşması için   desteğim ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğretmek. Benimle kilo vermeyi seçen müşterilerimin hepsi çok donanımlı. Sadece bazen kendi bildiklerini hayata geçirmekte zorlanmaktalar. İşte bu devrede ben neden zayıflamak istediklerini, ne kadar sürede zayıflamak istediklerini hatırlatmakla yükümlüyüm. Tabii ki bu burada anlatıldığı  kadar kolay bir iş değil. Ama kişileri ve işinizi seviyorsanız mesleğiniz iş olmaktan çıkıyor.

Kişiye güvenmekle başlıyor herşey. Yoksa bütün bilgiler artık internette. Ancak sanal ortam mutlu olmaya yetmiyor. Maddi ve manevi sıkıntılar herkesi etkilemekte. Ancak manevi huzur olmadıktan sonra maddiyatta bir işe yaramaz. Zayıflama işi de bir iştir. Plan yapılır ve uygulanır. Yaşadığımız toplumda herkesin farklı sorunları var. Ama bir nebze de olsa kilo verme sürecinde maneviyatı karşı tarafa verebiliyor ve o huzuru ve yaşam tarzını empoze edebiliyorsak motivasyon koçluğunu yapabiliyoruz demektir”.

Ülgen tekin hanıma ulaşmak için www.turkuazkutu.xyz  sitesinden bağlantı kurabilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*