"Lorcaserin" Zayıflamada Devrim Yaratacak mı?
29 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

zayiflama-LorcaserinABD’li bilim insanları kongrede yüzde 40’a varan kilo kaybı sağlayan “Lorcaserin” ilaçla ilgili bir çalışma sundu.18’inci Avrupa Obezite Kongresi İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

3 bine yakın delegenin katıldığı kongrede ABD’li bilim insanları, yüzde 40’a varan oranda ki zayıflama sağlayan ilaçla ilgili çalışmalarını sundu. “Mucize diyet ilacını” anlatan çalışma, 7 bin 500’den fazla kişinin gönüllü olarak katıldığı üç ayrı araştırmanın analizlerinden oluşturuldu.

California merkezli Arena isimli şirketin üzerinde çalıştığı iştah kesici “Lorcaserin” isimli ilacı, bir yıldan fazla bir süre kullanan obez kadın ve erkeklerde, yüzde 8 oranında zayıflama gözlendi. Bu 76 kilo ağırlığındaki bir kadın için 6.3 kilo vermesine, bir beden de zayıflamasına eş değer. Bazı hastalar ise, rekor kırarak yüzde 40 oranında kilo kaybetti. Hastalar tüm fazla kilolarını ilk bir kaç ayda eritti. İlaç bir grup hastada ise etkili olmadı.

Hürriyet’in haberine göre, Bilim insanları serotonine etki ederek açlık isteğini azaltan ilacın küçük ama önemli yararları olduğunu da açıkladı. Buna göre, “Lorcaserin” hastalarda kolesterolü, kan basıncını düşürdü, bel genişliğini azalttı. Ancak ilacı kullanan kişilerde baş ağrısı, baş dönmesi gibi geçici yan etkiler de gözlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar
  • Dear Samantha,Thanks for responding.You will not put on wehgit on after losing it. It depends largely on your daily food intake. Overtime, too much food groups that retains toxins in your body contributes to the build-up of fats. However, you can continue to take 30-Days at an appropriate portion in order to maintain your desired wehgit level. Hope this helps!Cheers30-Days Team

    Cevapla

*