Lif Zayıflamada Neden Önemli?
10 Aralık 2010
zayiflama
Paylaş

Lifin hayatımızdaki önemini artık hepimiz biliyoruz. Peki zayıflama açısından ne gibi bir önemi var?

lif nedirÖncelikle kişi ne kadar gençse lif ihtiyacı da o kadar azalır. Lif alımında tavsiye edilen bir kural var:” yaş artı 5 kuralı”. Misal kişi 20 yaşında ise 25 gr life günlük vücudu ihtiyaç duyar.
Zayıflama ve sağlıklı beslenmede bitkisel lifli gıdalar büyük önem taşır. Zayıflama programına girmiş kişilerin bol miktarda lifli besinler yemelerinde fayda vardır. Çünkü lif hem kandaki yağ miktarını düşürür, hem kabızlığı önler hemde kan şekeri kontrolünü sağlar. Lif aynı zamanda doyurucudur.

Lif konusunda bilgi aldığımız Yaşam Koçu Ülgen Tekin “Kilo vermek isteyen ama zayıflama yöntemlerinin fayda etmediği durumlara bakıldığında kişinin en büyük sorununun kabızlık olduğu görülmektedir. Kişi kendini dinlemeden bir zayıflama yöntemi seçip buna odaklanıyor. Oysaki kişinin kabızlığının çözülmesi demek zaten metabolizmasının hızlanması anlamına gelir. Kabızlık psikolojik olduğu gibi bir çok nedeni olmasına rağmen genelde yeterli lif alımının olmamasının da etkili olduğu bilinmektedir. Bu konuda biz kilo sorunu olan müşterilerimize zayıflama sürecinde lif alımını arttırıp öncelikle vücut dengelerinin düzene sokulmasına yardımcı oluyoruz”.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar
  • I was told I do not and cannot have accses to my LIRA pension until I am 65 years old. The only way would be if you could prove hardship or you were terminally ill & you would need Dr’s verification. I take mine once a year a small amount compared to what I feel I should be able to take out. This is for my BC Govt pension and our beloved Gordon Campbell put a 6% only per year cap on our pensions in LIRA’s-I am sure he is taking alot more than 6%. Oh well such is life of the poor.

    Cevapla

*