Kolay Kilo Vermenin Yolları
6 Eylül 2011
zayiflama
Paylaş

Zayıflamak için elinizden geleni yapıyor ama zayıflama yolunda bir adım bile katedemiyor musunuz? Zayıflama ile ilgili gazetelerde ve internette her yöntemi deniyor ama gene olmuyor mu? O zaman ya kendinize özel bir zayıflama yönteminiz yok ya da okuduklarınızı yaşamınıza adapte edemiyorsunuz.

Kolay kilo vermenin en önemli ve birincil yolu vücuttaki yağ depolarının azaltılmasıdır. Zayıflama yolunda kişinin yaptığı en büyük hata sadece tartıda kilo verdiğini görmekten geçiyor. Oysaki; verdiği kilo yağdan mı, kastan mı, sudan mı gitmiş bunun çok iyi bilinmesi gerekir. . Öncelikle kaslarımızı sağlam tutmamız lazım. Bunun yolu da kasların ihtiyacı olan protein destekli beslenme ve spor. Günde 15 dakika ile başlayan ve arttırılan tempolu yürüyüş hem kilo vermenizi kolaylaştıracak hemde bazal metabolizma hızınızı arttıracak. Otururkende , dinlenme esnasında da metabolizmanız hızlanacak ve zayıflama mümkün olacak.

Aç kalarak yapılan diyetlerde verilen haftada 4-5 kilo kendinizi “zayıfladım “diye kandırmanıza neden olabilir. Kaybedilen kas ve vücut suyu olacağı için diyetin bırakılması ile birlikte kaybedilen kilo size iki katı olarak geri döner.

Kendinize uygun meşgaleler bulun. Dans etmek bunlardan biri olabilir. Kendinizi iyice tanıyın. Sizi yemeğe teşvik eden nedenleri bulursanız yemeğe saldırmak yerine bunu telafi edecek başka çözümler bulabilirsiniz.

Yapılan egzersizin zayıflamanıza yardımcı olmasının yanısıra moral ve psikolojik dengeleri sağlaması, kalp-damar sağlığı, hormon faaliyetleri açısından da çok değerli.

Sonuç itibari ile kolay kilo vermek için yapılacaklar basit;

Kaslarınızı güçlendirin. Ne kadar çok kas o kadar kolay zayıflama. Asla diyetteyim psikolojisine girmeyin. Evet yediklerinizden ayrı kalmayın ama her zamankinden az yiyin. Az ama sık yiyin. Günde 7 öğün. Kilo vermek için başkasına ihtiyacınız yok.  Net karar verin.

Zayıflama kararınızda büyük hedeflere yönelmeyin. Ayda 15 kilo yerine 5 kilo ile başlayın. Fazlası olursa bu sizi daha motive edecektir.

Zayıflamayı çok istemiş ve bunu başarmış kişilerin hayat hikayelerini mutlaka okuyun. Sizi çok motive edecektir.

Su içmeyi sakın unutmayın. Bazen vücut su ister ve biz bunu açlık olarak algılarız.

Tartıyı asla zayıflama da belirleyici olarak almıyoruz. Kaslar yağlardan daha ağırdır ama insanı ince ve çok fit gösterir.

 

 

 

 

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Yorumlar
 • şişman

  ben 153 boyunda 92 kilodayım.23 bayanım yaşındayım.aşırı derecede kilolarımdan rahatsızım.kilolarımın estetik açıdan kötü görünmesini geçtim artık hareketlerimi engeller hale geldi. yardım lütfennnnn…

  Cevapla

*