Kızkardeşlerin Zayıflama Azmi
15 Haziran 2011
zayiflama
Paylaş

olivia ward 5 ayda 59 kilo verdi.Opera sanatçısı olan Olivia Ward, anne olabilmesi için zayıflaması gerektiği söylenince ABD’de  bir zayıflama programına katıldı. Olivia Ward 5 ayda 59 kilo verip birinci , kızkardeşi ise 1 kilo farkla ikinci oldu.

Biggest Loser (en büyük kaybeden) Amerika’da  7 yıldır yayınlanan ödüllü zayıflama programı. Programın amacı en çok “kilo kaybeden” kişiyi seçmesi , seçmekle de kalmayıp 250 bin dolarlık ödülü vermesi.

Çocuk İsteği Zayıflattı

Mayıs ayında 11’inci sezonu biten programda Olivia Ward 20 haftada 118 kilodan 59 kiloya inerek yarışmanın birincisi oldu. Yarışmaya katılma nedeni çocuk sahibi olmak olan ancak polikistik over sendromu hamile kalmasını zorlaştırması nedeni ile   doktorunun “kilo ver” demesi.Kendisi gibi obez olan 32 yaşındaki kız kardeşi Hannah ile yarışmaya katılmış ve zaferle zayıflama savaşını kazanmıştır. Artık modellik teklifi de alan ward ” Yıllarca türlü diyeti denedim. Yarışmaya geldiğimde, ‘Bu işi nasıl yapacağım bilmiyorum‘ dedim kendi kendime. Ama eğitmenlerimiz Bob Harper ve Jullian Michaels’ın dediği her şeyi harfiyen uyguladım. İşe yaradı” dedi.

Zayıflama kampına giren yarışmacıların yemek mönüsü 1200 kaloriden oluşuyor. Protein ağırlıklı bir beslenme. Bu diyette karbonhidratta var. Yiyecekler yağsız et, besin değeri yüksek sebzeler ve belli karbonhidratlar.

Hayatları bir anda 180 derece değişen abla kardeş bundan sonra kilo almamak için sağlıklı beslenmeye devam edeceklerini ve sporu hayatlarından çıkarmayacaklarını ifade ettiler. Obez bir opera sanatçısıyken kilolarından dolayı hep hizmetçi ve cadı rollerini alan Ward zayıflamış hali ile yeni teklifler almaya başladı bile. Hayatında zayıflama programından sonra inanılmaz değişimler yaşadığını belirten Ward herkesin bir şansı olabileceğini ifade etti. Aynı şekilde kızkardeşi de zayıflama programına evlenmek için katıldığını , kilo verdikçe daha çok zayıflama isteği olduğunu ve bunu zaferle bitirdiğini ifade etti.

Kamp hayatı zor. Zordan öte bir tür irade savaşı. İşte bu yüzden Ward’ın yarısını verdiği vücut ağrlığını geri almaya niyeti yok. Hayatı boyunca yağlı yiyeceklerden uzak durayacağını belirten Olivia, “Kilomu korumaya ve sağlıklı yaşama bağlı kalmaya devam edeceğim. Haftada 5-6 gün, bir saat egzersiz yapmaya devam edeceğim. Ama hayatımı tamamen kısıtlamak istemiyorum. Patates kızartmasını çok seviyorum. Arada sırada yiyeceğim” diyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*