Kilo Vermek İçin Pazartesiyi Bekleme!
26 Temmuz 2016
zayiflama
Paylaş

pazartesidietTeknolojinin akıl almaz derecede hayatımıza girdiği şu dönemde gözardı ettiğimiz bir şey var: sağlığımız.  Uzun çalışma saatleri ve genelde oturarak yapılan çalışmalar Dünya ‘nın yarısının obez, kilolu olmasına sebep oldu. Ve olmaya devam ediyor. Tabii ki sektör de kendini zayıflama yönünde göstermekte…

Zayıflama diyetleri, Zayıflama merkezleri, spor salonları bile sağlık için spor yerine zayıflama merkezleri olarak gösterilmeye başlandı. Peki bunları yaparken biz yaşlılığımızı hiç düşünüyor muyuz?

Hayatımız boyunca yediğimiz herşey önemli. Yaradan bizi yaratırken her organımızı saat çarkları gibi yaratmış. Vücutta oluşan bir rahatsızlık bütün organları yani sağlığımızı etkiliyor. Bebeklikten  gençliğe, hamilelikten yaşlılığa kadar yediklerimiz sağlık kalitemizi belirliyor. Dolayısı ile zayıflama uğruna atılan her yanlış adım bizi 40 yaş sonrasında kaliteli yaşam ya da kalitesiz yaşam olarak kendini göstertiyor.

Başlayan küçük eylemler hayatı zenginleştirir. Doğan Cüceloğlu’nun dediği gibi ataleti yendiğimiz zaman başlayacak her şey. Bu sadece zayıflama isteği için değil hayatımızın her devresinde. Kilo vermeye, düzgün bir vücuda sahip olmaya şimdi bile başlayabilirsiniz. Yeter ki; eskilerin deyimi ile ölü toprağını üzerimizden atalım.

“Artık bu saatten sonra kim uğraşacak” “yapıyorum olmuyor” … Bir kere bu olumsuz düşünceleri hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor. Yaşam tarzını değiştirmek kelimesi son zamanlarda herkesin ağzında dolaşır durumda.

Evet… Eğer yorgun kalkıyorsanız, zayıf olsanız bile bel bölgenizde yağlanma varsa, kiloluysanız acilen yaşam tarzınıza bir dur deme zamanı gelmiş. Herkes aslında ne yemesi ya da ne yememesi gerektiğini biliyor. İnternet diyetlerle dolu. Önemli olan sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeyerek  dozunda yemeniz. Ama beyninizi buna mutlaka hazırlamanız gerek.

Diyet yapmak için illa 100 kilo olmak gerekmiyor. Karın çevreniz  yağlıysa ve organların etrafında olması gerekenden fazla yağ varsa 50 kilo olsanız da zayıflamanız gerekiyor.

Diyet yaparken her hafta 2-3 kilo vereceğim hesabı yaparak başlarsanız yanılırsınız. Bazen 200 gr da gidebilir. Önemli olan giden yağların kalıcı olması. Yağların yerini kasların alması. yanlış yapılan diyetler sizi zayıflatır ama sağlıklı yağ kaybı sağlamaz. Giden sadece kaslar olur.

Sonuç olarak zayıflama programınıza başlarken ne istediğinizi çok iyi bilerek, isteyerek ve en önemlisi sizi motive edecek bir müzik, kişi yada bir hayalinizin olması şart.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*