Kedimiz Diyet Yaparsa
16 Ocak 2017
zayiflama
Paylaş

Sitemizde uzun zamandır insanlara yönelik diyetten bahsederken bir okurumuzdan gelen yazı üzerine , canlı olarak hayvanlarında olduğunu ve onlarında zayıflamaya ihtiyacı olduğunu göz ardı ettiğimizi fark ettik.

Tam bu süreçte karşımıza” bir kedinin zayıflama süreci “adlı bir yazı çıktı. Kedimizin adı ” taş kafa” .Kedinin ağırlığı 4 ayda 10,5 kilodan 5 kiloya indi. Nasıl mı?

Veteriner Hekim Ayşe Yazıcı, 5 yaşında olan Taş kafa’nın muayene sonucunda karaciğeri ve kalbinde yağlanma , böbreğinde ise taş olduğunu belirlediklerini açıkladı.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Hayvan Bakım ve Tedavi Merkez’de görevli Veteriner Hekim Ayşe Yazıcı, 5 yaşındaki “Taş kafa” adlı kedinin ilk muayenesinde karaciğeri ve kalbinde yağlanma, böbreğinde taş olduğunu belirlediklerini söyledi. 4 Ayda 10,5 Kilogramdan 5 Kilograma İndi Hayvanın obezite sorununun tamamen yanlış beslenmeden kaynaklandığını tespit ettikten sonra her ay ortalama 1 veya 1,5 kilogram verdirecek şekilde diyet programı uyguladıklarını belirten Yazıcı, şöyle devam etti: “Günlük öğünlerini önce üçten ikiye, daha sonra ise bire indirdik. Kuru mamaların yanında protein ve yağ oranları düşük yaş mamalarla besledik. Ara öğün ve atıştırmalık vermedik. Uyguladığımız diyet programıyla ağırlığı 4 ayda 10,5 kilogramdan 5 kilograma indi. Karaciğer değerleri güzel, böbrek taşlarıyla ilgili sorunlar da çözüldü, idrar yapımında da bir zorluk yok. Şu an her şey yolunda gidiyor. Fazladan 3 kilosu daha var. Onu da attıktan sonra inşallah daha fit bir kedi olacak.” Kedim Herşeyi Yiyor Demeyin . Öyle ki; yedikleri her canlıda olduğu gibi her türlü sağlık sorununa vesile olmakta. Sonrasında da zayıflama sorunu ortaya çıkmakta.Veteriner Yazıcı, yaklaşık 1,5 ay sonra kediyi taburcu edecekleri bilgisini verdi. “Kedim her şeyi yiyor” diyerek ara öğünleri çok sık tutmamak gerektiğine dikkati çeken Yazıcı, evcil hayvanların ara öğünlerinin olmaması gerektiğini dile getirdi.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*