Karpuz Yiyerek mi Zayıflayacağız
3 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

karpuzla zayıflamakYazının başlığından da anlaşılacağı üzere yazın en sevilen ve ucuz meyvelerinden biri olan karpuz’un faydalarına ve neden zayıflamada bu kadar adı geçtiğine değineceğiz.Hemen karpuz’un zayıflamadaki rolüne bakalım sonrada bu kadar çok sevilmesine neden olan içeriğine.

Vücudumuz saatin içersindeki çarklar gibi çalışır. Organlarda olan bir aksama diğerini etkiler ve sistem bozulur yani hastalıklar baş gösterir. İşte Karpuzun vücudumuz için önemi burada devreye girer. İçeriği ile vücudun bir nevi detoksu gibidir.
Vücut için zayıflamadaki rolüne baktığımızda; bol miktarda su içermesi, şeker barındırması ve boşaltım sistemini hızlı çalıştırması en önemli etkenler arasında.

Karpuzun  diliminde 6,4 gram karbonhidrat, protein ve yağ ile toplamda 26 kalori ihtiva etmesi; zayıflamada kaloriyi baz aldığımızda, ne kadar haklı olduğumuzun göstergesi.

Karpuz; yüksek miktarda su ihtiva etmesi ve hazmı kolay olması sebebi ile sık tuvalete gidilmesini ve buna bağlı olarak vücuttaki atık maddelerin daha sık atılımını sağlamaktadır. Karpuzu özellikle mide boş iken tüketmenin sindirim açısından çok faydalı olduğu belirtilmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Harika
 • Süper
 • Üzücü
 • Kızdırıcı
 • Gereksiz
 • Düşündürücü
Yorumlar
 • Hakan

  Tuvalete giderek vücuttan yağ atmıyoruz su atıyoruz.attığımız suyla kendimizi zayıflamış sanıyoruz.zayıflamak için vücuttan yağları yok etmeniz gerekir.kastan su atarak olmaz bu iş.hatta ishal olduğunuzda da kendinizi zayıflamış hissedersiniz.neden çünkü bol bol su atarsınız vücuttan.yani geçici bir şeydir bu.hiçbir besin öğeside kendi başına yağ yakmaz bırakın artık bu karpuz saçmalıklarını.içerisindeki şekeri vücut ne olarak depoluyor neden onu yazmıyorsunuz?Kİmseyi kandırmayın.Kaliteli karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenme yağ tuz şeker minumum oranda ve EGZERSİZ bunlara dikkat edipte ben zayıflamadım diyenin alnını karışlarım..Kolay gelsin Karpuz sadece haftada bir iki dilim ok?

  Cevapla

*