Karın hareketi yapmadan Şişmiş Karnımızdan Kurtulmak
25 Haziran 2017
zayiflama
Paylaş

Bugün size 6 değişik hareketle-ama mekik hareketi yapmadan – sişmiş gibi öne doğru çıkan karnımızın orta kısmını nasıl düz hale getireceğimizi göstereceğiz. Zayıflama nasıl emek istiyorsa karnımızı düz hale getirmekte bir süreçtir.

Hepimizin ortak sorunlarından biri öne doğru şişmiş bir karın. Zayıflama amacı ile yaptığımız diyetlerde incelme sağlansa da bunun tek kalıcı yolu karın hareketleri. Ya da biz öyle biliyorduk. Oysaki; aşağıda göstereceğimiz hareketlerle düz, biçimli ve harika bir karına sahip olabiliriz.

Bildiğimiz mekik hareketleri karnımızın orta alanındaki yerleri hedef alır. Ancak karnın en derinindeki enlemesine kaslar için daha farklı hareketlere ihtiyaç vardır.

Aşağıdaki egzersizlerden ikisinden birini rejiminize ekleyebilir ya da tüm egzersiz hareketlerini yapabilirsiniz. Tümüyle size kalmış!

Push-Up Burpee Egzersizi

Bu egzersizin Türkçe karşılığı ne yazık ki yok. Muhtemelen soyadı Burpee olan birinden türetilmiş olabilir. Özellikle 2.dünya savaşı sırasında Amerikan askerlerinin vücudun direncini arttırmak ve güçlenmek amaçlı olarak uygulandığı bilinmekte.

Burpee egzersizi sağlıklı bir şekilde yağ yakmak üzere geliştirilmiş kardiyo egzersizler arasında yerini almıştır. Bu egzersizdeki temel amaç belli kas gruplarına yoğunlaşmak, nabız hızını artırmak ve bu sayede sağlıklı bir şekilde zayıflarken verirken biçimli bir vücuda kavuşmaktır.

Burpee egzersizi yine kolay görünen bir egzersiz çeşidi olmasına rağmen, aslında egzersizin devamlılığını sağlamak hiçte öyle kolay değil. Yalnızca 60 – 75 saniye içerisinde ciddi bir nabız elde edilebiliyor.

Image result for Push-Up Burpees gif

Windmill (Yel Değirmeni)Hareketi

Sağ elinize bir dumpbell alın ve sağ omuzunuzda tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinden daha geniş tutun. Ve sola doğru eğilin. sol elinizi ayağınıza değdirmeye çalışın. sağ kol düz bir şekilde inmeli. Aynı hareketi diğer taraf için yapın.

Image result for Windmills exercise gif

Dağ Tırmanma Hareketi

Kollarınızı omuzlarınızın hemen altına düz bir şekilde yerleştirerek şınav pozisyonu alın. Vücudunuz omuzlarınızdan ayak bileklerinize dek düz bir çizgi oluşturmalıdır.Karın kaslarınızı sıkın ve vücudunuz omuzlarınızdan ayak bileklerinize kadar düz bir çizgi oluşturacak şekilde tek ayağınızı yerden kaldırıp dizinizi göğsünüze doğru çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi diğer bacağınızla tekrar edin.

Image result for Twisting Mountain Climbers  gif

Renegade Row Hareketi

Sırt ve yan karın kaslarını bir arada çalıştırabileceğiniz egzersiz türlerinden biri de Renegade Row Hareketi. Plank hareketi ile dambıl çekmeyi karıştırarak aynı anda hem karın hem de sırt ve kol kaslarını etkin bir biçimde çalıştıran Renegade Row Hareketi en çok tercih edilen sırt kası geliştirme hareketleri arasında yer alıyor.

Image result for Renegade Rows  gif

 

Military Planks

Image result for Military Planks  gif

plank hareketi poziyonunu alalım. Ve sonrasında önce sol kolu sonra sağ kolu düz hale getirelim ve sonra başlangıç pozisyonunu alalım.

Leg Lowers

Bu egzersiz tümüyle alt karın kasına yöneliktir. Beli rahatsız olanlar kalçalarının altına elleri ile destek vererek yapabilirler. Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı yukarı  kaldırın. 10 ya da 15 tekrar yapın.

Image result for Leg Lowers gif

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*