Karın Bölgesi Yağlanmasının Yok edilmesi!
24 Haziran 2013
zayiflama
Paylaş

Ne kadar zayıflarsak zayıflayalım karın bölgemizdeki yağlanma geçmedi mi? Hatta zayıflama bir yana sarkma mı oluştu?
Bel ölçüsü olarak tabir edilen ,kadınların 80 cm erkeklerin de 94 cm in üzerine çıkması demek;  karın bölgesinde ciddi yağlanma var demektir. Çeşitli nedenleri olmakla birlikte en bilinen nedenleri hareketsiz yaşam, dengesiz beslenme ve genetik faktörlerdir.
Göbek bölgesinde yağZayıflamada yapılan en büyük hata yanlış diyetler uygulamaktır. Hiç bir diyet yoktur ki direk bölgesele çalışsın. Ancak yaptığımız diyet kalorimizi azaltıyorsa zaten harcanması gereken enerji yağ depolarını kullanmaya başlayacaktır. Özellikle kilo verme sürecindeki bayanların en büyük korkusu yüzümden kilo verir miyim? Hayır …yağlar en çok nerdeyse vücut onları kullanacaktır. Sonuçta zayıflama sürecindeki kişilerin zayıflamak için yaptığı en doğru yöntem kaloriyi azaltmaları ve düzenli spordur. Bu en basiti ile yürüyüştür. Hergün yapacağınız 20 dakikalık yürüyüş size kaslarınızın güçlenmesi olarak geri dönecektir. Tabii burada konumuz karın bölgesi zayıflaması.

Kesinlikle bölgesel anlamda karın kaslarını çalıştıracak hareketler yapmanız gerekir. Çünkü yağlar giderken siz hareket yapmazsanız oradaki kaslarda güçlenmediği için karın bölgesinde sarkma olabilir. Zayıflama isteğimiz kabusa dönüşebilir. Bu yüzden zayıflama isteği içersindeyken, zayıflama programının sistemli seçilmesi ve hedefe ulaşmak için vücudunuzu çok iyi tanıyarak zayıflama ve kilo verme üzerine gitmelisiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar

*