Kalça Zayıflatma Egzersizleri
19 Şubat 2012
zayiflama
Paylaş

Naomi Campbell ve Linda Evengelista gibi zayıf ve fit bir vücudunuz olsun istemez misiniz? Top modellerin ve Hollywood starlarının antrenörü Harry Hanson zayıflama yolunda olan yada bölgesel anlamda zayıflamaya , özellikle kalçalarını zayıflatmaya çalışan kişilere özel bir program hazırladı. Bu program kalçalarınızı sıkılaştırıp, şekle sokacak süper bir egzersiz programı. Haydi, durmayın kalkın yerinizden ve günde sadece 20 dakikada sımsıkı kalçalara kavuşun!

Top modellerin ve Hollywood starlarının o imrendiğiniz vücutları NewYork’lu jimnastik antrönörü Harry Hanson’ın eseri. Linda Evengelista, Tyra Banks, Naomi Campbell gibi top modeller büyük moda çekimlerinden önce ona uğrayıp, vücutlarını hızlı bir şekilde forma sokuyor. Peki Hanson’ın sırrı ne?Onun sırrı gerek zayıflamak, gerekse fit olmak adına yapılan ,yapıldıktan sonra da sıkıcı hale gelmeyen başlayan jimnastik programlarından çok farklı. Çünkü diğer zayıflama egzersizlerinde olduğu gibi aynı hareketi belirli bir sayıda yada sette yapmak zorunda değilsiniz. Bir hareketi 1 dakika boyunca tekrarlıyorsunuz. İşte,  programın en önemli özelliği bu…Böylelikle sayı sayma zahmetinden de kurtuluyorsunuz. Bir egzersiz turunu bitirdikten sonra ise başka bir egzersiz turuna geçiyorsunuz. İşte size, ünlü antrönörün 9 egzersizden oluşan kalça serisi. Bu egzersizler, kalçanızdaki her kası anında harekete geçirecek.Egzersizleri haftada üç kere tekrar edin. Her egzersizi en iyi şekilde kaytarmadan 1 dakika boyunca yapın. Ünlü antrenör, egzersizleri yaparken hayal gücünüzü de çalıştırmanın zayıflaması istenilen bölgede etkili olacağını belirtmekte.

1. ISINMA

Bacaklarınızı yana açıp kapatarak zıplayın. Bu egzersizi kalp atışlarınızı hızlandırmak, bacak ve kalça kaslarınızı gerçekten çalıştırmak için 1 dakika boyunca hiç durmadan yapın. Zayıflama ve kalçalarımızı sıkılaştırmadaki ilk adımı atmış olduk. Sıra 2. aşamada.

2. HAYALİ BASKET

Belinizden aşağısını çalıştıracak bir başka hareket…Çömelin ve yere dokunun sonra adeta basket atacakmış gibi sıçrayın. Ve şimdi ısınma hareketlerimizi sağladıktan sonra artık zayıflama ve sıkılaşma yolunda kalça hareketlerimize başlayalım.

 

 

 

 

 

 

3.KALÇA ERİTEN BACAK EGZERSİZİ

Yan yatın,kolunuzla başınıza destek verin. Yukarıdaki dizinizi karnınıza kadar çekin(a). Sonra bacağınızı uzatın ve kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın (b). Başa dönün ve hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın. Daha sonra ters tarafa yatın ve diğer bacağınızla aynı hareketi 1 dakika boyunca tekrarlayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.YUKARI TEKME

Ellerinizin ve dizlerinizin üstünde durun,kollarınızı kırmayın avuç içleriniz yerde olsun ve parmaklarınız ileriyi göstersin. Atabildiğiniz kadar yukarıya doğru tekme atın,bunu yaparken kalçanızı iyice sıkın. İki saniye tutun ve sonra bacağınızı yere bırakmadan göğsünüze doğru çekin.Egzersizi 1 dakika boyunca tekrarlayın ve daha sonra bacak değiştirin ve  dakika daha yapın.

 

 

 

 

 

 

 

5. ESKRİM ADIMI

Ayaklarınız kapalı,ayak parmaklarınız ileriyi gösterir biçimde ,dizler hafif kırık, eller belde ayakta durun (a). Sağ bacağınızı kırarak atabildiğiniz kadar uzağa doğru bir adım atın bu arada arka bacağınızın dizini yerden 5-6 cm yukarda kalacak şekilde eğin- topuğunuz yerden kalkmalı(b). Ön bacağınızı başlangıç pozisyonuna geri getirin. Sol bacağınızla hareketi tekrar edin ve daha sonra bacaklarınızı değiştirerek egzersizi 1 dakika boyunca tekrarlayın.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*