İş Yapmayan Oteller Zayıflama Kampı Oldu
26 Ekim 2010
zayiflama
Paylaş

Antalya’da bir otele,  zayıflama hayali ile giden Can Koşar’ın ölümü, zayıflama kamplarının ne kadar sağlıklı” olduğunun düşünülmesine neden oldu. Önce Doktor Muzaffer Kuşhan’ın Polonezköy’deki lüks zayıflama kliniğinde ölen Dila, ardından Can Koşar zayıflama çılgınlığının son kurbanları oldu. Türkiye’de günden güne obezite’nin artması sonucunda zayıflama ile ilgili herşey sektör haline geldi. Son olarakta; turizmde başarısız olan oteller denetimsizlik yüzünden zayıflama kampları haline dönüştürülüyor.

zayiflama-otelkampiSağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakanlığın ”zayıflama merkezi” adı altında ruhsatlandırdığı herhangi bir sağlık merkezi bulunmadığı belirtildi ve bazı basın yayın organlarına yansıyan konuyla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığınca, medyada ”Ölümüne Diyet’‘, ”Ruhsatsız Klinik Can Aldı” başlıklarıyla yer alan haberler üzerine yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, şöyle denildi: ”Haberlere konu olan merkeze Bakanlığımızca verilmiş herhangi bir ruhsat bulunmamaktadır. Ayrıca Bakanlığımızın ‘zayıflama merkezi’ adı altında ruhsatlandırdığı herhangi bir sağlık merkezi yoktur. Vatandaşlarımıza sağlıkla ilgili her türlü müracaatlarında ilgili tesisin Sağlık Bakanlığınca ruhsatı olup olmadığını araştırmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Konu ile ilgili olarak Bakanlığımız tarafından soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*