Iphone ve Androidlerle Zayıflama Kontrol Altında
31 Ekim 2010
zayiflama
Paylaş

Teknoloji hayatımıza hızlı bir şekilde girmeye devam ederken akıllı telefonlara yüklenen programlarla hayatımız daha da kolaylaşıyor. Buna en güzel örnek Android ve iphone’lar için geliştirilen zayıflama, egzersiz ve antrenman takip uygulamaları.

zayiflama-Calorie-TrackerKilo sorunundan yakınan kişiler gözönüne alındığında kilo vermek için inşa edilen her program, her düşünce çok büyük önem kazanmakta. Bu konuda teknoloji de çağa ayak uydurdu ve cep telefonlarına yüklenen diyet, zayıflama, rejim programları ile adım adım yanımızda. Çünkü akıllı telefonlarımız her an cebimizde çantamızda. Mobil cihazlarımız, bazı uygulamalarla spor faaliyetlerimizi her türlü ayrıntısıyla kayıt altına alırken, beslenme değerlerini de gözeterek sağlıklı bir şekilde kilo verilmesine rehberlik ediyor. Aşağıda ilk on ücretsiz zayıflama, spor programları içeren uygulamaları ve telefonunuza hangi adresten yükleyebileceğinizi sunuyoruz:

Calorie Tracker

(http://iphoneapplicationlist.com/app/calorie-counter-diet-tracker/id341232718/ ):

Uygulamaya, vermek istediğiniz kiloyu girdikten sonra günlük kalori hakkınız sürekli takip altında tutuluyor. “Günlük tayın”ınız yalnızca kalorisiyle değil, yağ, karbonhidrat ve protein oranı gibi besin değerleriyle de listeleniyor.

Lose It Daily Calorie Budget

(http://itunes.apple.com/us/app/lose-it/id297368629?mt=8 ):

Bu uygulama da Calorie Tracker’e benzer mantıkla size bir “yol haritası” sunuyor: Sabah kahvaltısından akşam yemeğine, ne zaman ne yiyeceksiniz, hepsi tek tek belirleniyor. Spor da “neticesiyle” size bildiriliyor. Diyelim ki planda 45 dakika basketbol yazıyor. Kalori harcamanız aşağı yukarı bir hamburger değerinde, yaklaşık 240 civarında…

40.30.30

( http://itunes.apple.com/us/app/40-30-30/id288459024?mt=8 ):

Kiloyu dengeli vermek çok önemli. İşte bu uygulama size bu konuda büyük destek sağlıyor. Günlük mönüyü oluştururken karbonhidrat, protein ve yağ dengesini bu uygulamayla hesaplayabilirsiniz.

MapMyRun

(http://itunes.apple.com/us/app/imapmyrun/id291890420?mt=8 ):

Bu antrenman takip uygulaması, uydu takip sistemini kullanarak bisikletten koşuya birçok spor etkinliğinizin eş zamanlı olarak kaydını sağlıyor. Twitter ile bütünleşik çalışan uygulama, spor çalışmalarınızı ilgili harita, veri ve kişisel notlarınızla kaydedebilmenizi sağlıyor.

2Fat BMI Calculator

(http://itunes.apple.com/us/app/2fat/id287103733?mt=8 ):

Her rejimin başı, “nedir durumum?” diye vücut kitle endeksini tesbit etmektir. Uygulamaya cinsiyet, ağırlık ve boy verilerini girmeniz yeterli.

***

Sıra geldi Android işletim sistemi yüklü cihazlar için üretilen uygulamalara. Söylemeye bile gerek yok, bunlar da ücretsiz:

CardioTrainer

(http://www.androidzoom.com/android_applications/health/cardiotrainer_jkm.html ):

Son derece gelişmiş özellikleriyle popülaritesini hak eden bir uygulama. Yogadan dansa, yüzmeden aerobike çok sayıda egzersizi uydu takip sistemini (GPS) de kullanarak kaydedebiliyor, uygulamaya ait siteden harita üzerinden antrenmanınızı görebiliyorsunuz. Ücretli sürüm yarışma moduyla geliyor.

My Tracks

(http://www.androidzoom.com/android_applications/lifestyle/my-tracks_odh.html ):

CardioTrainer’e benzer, belki biraz daha yalın, biraz daha süs-püsten uzak, GPS’le çalışan bir uygulama. Ama haritanızı doğrudan Google Maps’te görebiliyor, Google Dökümanlar’da ise E-Tablo şeklinde bütün verilerinizi listeleyip diğer egzersizlerle kıyaslama imkanı bulabiliyorsunuz.

Calories Counter

( http://www.androidzoom.com/android_applications/health/calorie-counter-by-fatsecret_tmw.html?nav=area ):

Hangi yiyecekte ne kadar kalori var? Ya beslenme değerleri? Yalnızca bu soruların yanıtlarını almakla kalmıyorsunuz. Sorularınıza bu uygulamayla yanıt bulacak, vermek istediğiniz kilo hedefini belirledikten sonra günlük „kalori rotanız” belirlenecek, size „müsaade edilen” kalori miktarını elde edeceksiniz.

OM Body Mass Index Calculator

(http://www.androidzoom.com/android_applications/health/om-bmi-body-mass-index-calc_bfh.html ):

Ünlü vücut kitle endeksini hesaplayan basit bir uygulama. Girin boy ve kilo değerlerini, size gerçekleri söylesin. Uygulamanın yeni sürümü gelişmenizi gözleyip, “motive olmanız için” bilgilerin kaydedilebilmesini de sağlıyor.

Stopwatch

( http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/stopwatch_bmgo.html ):
Basit bir kronometreye ihtiyacınız varsa buyrun size Stopwatch. Son sürümünde sesli alarm ve kayıt özelliklerine de yer veriliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*