Hücre Enjeksiyonu ile Gelen Gençlik, Güzellik
3 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

guzellik-hucreyenilemeGüzelleşmek, gençleşmek için yapılan bilimsel çalışmalar hızla devam etmekte. Her gün yeni bir yöntemle tanışıyoruz. Estetik dünyasında en yeni trendlerden biri; hücre enjeksiyonu.Dolayısı ile genç ve güzel olmak için uzağa bakmaya gerek yok herşey içimizde…Kendi hücrelerimizle 10 yaş daha gençleşmek mümkün. Nasıl mı? İşte yanıtı…

Hücre enjeksiyonu ile amaç, yaşlanma etkilerini azaltmak, kırışıklardan kurtulmak ve daha genç bir cilde sahip olmak. Yeditepe Ünv. Hast. Estetik Cerrahi AD. Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar ” bu yöntemin herkese uygulanabildiğini en uygun yaşın 30’lu yaşlardan sonra olduğunu” belirtmektedir. Peki herkes yaşlanma etkilerini gideren hücre enjeksiyonu yaptırabilir mi?

Baştada belirtildiği gibi hücre transferi için yaş sınırlaması yok. Ancak yüz gençleştirme söz konusu olduğunda 30 yaş sonrası çizgiler ve kırışıklıklar başladığı için 30 yaş sonrası uygulanması mantıklı. İleri yaşlarda kişiden alınan hücrelerde tahribat yada tahribat olabileceği için başarı yüzdesi azalmakta. Hücre enjeksiyonunda kişinin verici alanlarının yeterli olması gerekli. Kök hücreleri zengin yağ hücresi için göbek çevresi yağ dokusunun ve bacaklarda yumuşak dokunun olması gerekli. Bu yöntemde kişinin hasta olup olmadığı ve özellikle kan yolu ile geçen bir hastalığının olup olmadığı araştırılır. Varsa bu tarz bir yöntem uygulanmaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*