Fit Yönetici İstiyoruz
28 Haziran 2011
zayiflama
Paylaş

Eskiden sadece kadınların sorunu olan zayıflama artık erkeklerinde korkulu rüyası olmaya başladı. Hele öyle bir kesim var ki; iş adamları ve yöneticiler fit olmak, iş hayatında daha başarılı olmak, doğru kararlar almak için görüntülerine daha dikkat eder oldular. Firmalar, patronlar müdür seviyesindeki elemanlarının görünümlerini iş başarısı ile eşleştirmeye başladılar. Sorumluluk atadıkları, iş emanet ettikleri kişinin fit görünmesini istiyorlar. İş emanet ettikleri kişi kendine bakmaktan aciz mi, kocaman bir göbek ve kilolu olarak mı dolaşıyor?

Tüm dünyada zayıflama yöntemleri, zayıflama revaçtayken bu seferde zayıflama şekil değiştirdi ;  iş adamının, yöneticinin işte kalabilmesi için bir trend haline geldi.

İşin sağlık boyutu bir tarafa kilo fazlası olan kişiler işe alınırken çalıştıkları süre boyunca gözetim altında kalıyorlar. Türk Hava Yolları’nda da yaşanan zayıflama krizi 2 senedir devam etmekte. Kilo fazlası olan hosteslerin kilolarından dolayı  izne çıkarılmaları hatta zayıflamazlarsa iş akidlerinin iptal edileceği belirtilmişti. Bunun üzerine zayıflamak için zayıflama merkezlerine koşan, diyete başlayan hosteslerin yazıları gündemden düşmemişti. İşten çıkarılma sebebi olarakta kilolarının öne sürülmesi gözlerin şişman yöneticilere çevrilmesine neden oldu. Her ne kadar THY de yaşanan olayın işin görsellik içermesinden dolayı dense de, hatta bunun tersine büyük firma yöneticisinin işinde görsellik önemli değil fikri  olsa da artık bu düşünce hükmü kalktı. Artık patron fit yönetici istiyor. Değişen çalışma koşulları da dolayısı ile zayıflama sektörünü daha canlı hale getiriyor.

Bütün bu yazılanların dışında kişinin sağlık sorunu varsa elbette düzeltilebiliyorsa çözümleri aranmalı amasağlıksız bir yaşam tarzı olduğu için yanlış beslenen, alkol alan ve bu yüzden göbekli birini işveren kabul etmeyebilir.  ‘Bir adam fitse daha iyi çalışır, daha enerjiktir, daha iyi yönetir bu şirketi,’ diyor patron. Çünkü “kendine bakmayı biliyor”diye düşünüyor. Bazıları da şöyle yorumluyor: “Daha fit olan daha sağlıklıdır, çok kilolu olan uyuklar, şekeri yükselir.”

CEO’ları zayıflatan Dr. İsmail Ağar, günümüzde patronların CEO seçerken kriterlerinin çok değiştiğini, yönetici sağlıklı görünmüyorsa, patronun güvenip ona işini teslim etmediğini söylüyor

Göbek sorununuz varsa ve zayıflama yöntemlerinden hangisini seçeceğinizi bilemiyorsanız özellikle diyet menünüze yoğurt ve sütü mutlaka tüketmeniz gerek. Süt, karın yağlarının yanmasını sağlayan protein ihtiva eder. Zayıflama programına  süt ve yoğurdu koyan kişi, karın yağlarından süt ve yoğurdun içerdiği protein sayesinde kurtulabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*