Filiz Akın Kaliteli Yaşlanmayı Sorguladı
31 Mayıs 2011
zayiflama
Paylaş

zayiflama-filizakinZayıflama, zayıf kalmak, gençleşme,güzelleşme konularında yurt dışında araştırmalar yapan ve bu konularda “Güzelliklere Merhaba” adında bir de kitap hazırlayan Filiz Akın, Dr. Ohan Karatoprak‘la ölümsüzlük hakkında sohbet etti.
Dr. Ohan’ın “The Gene Makeover” adında bir kitabı bulunmakta. Zayıflama ile bağlantısı aslında doğru beslenerek genlere verilecek ödülle 120 yaş ve üstüne kadar yaşanabileceği ve doğru beslenerek zayıflama sürecinin gerçekleşeceği.
Fliz Akın’ın sorduğu soruların başında ‘ölümsüzlük‘geliyor. Ölümsüzlük mümkün mü? Ohan bey” Yaşlanma ve ölüm önlenemez, fakat yaşlanma kaliteli bir şekilde yavaşlatılabilir. Son araştırmalar ve özellikle insan gen haritasının tamamlanmasından sonra hızla gelişen bilgilerimiz, yakında hayatın 120 sene ve ötesine uzanabileceğini gösteriyor. Bunu başarmak da vücudumuzu oluşturan hücrelerdeki DNA ve genlere olan hasarların onarılmasıyla olabilir. ” diye cevap vermiştir.
Kaliteli yaşamak ve uzun ömürlü olmak için hücrelerimizi ve dolayısıyla hücre içindeki DNA ve genlerimizi sağlıklı halde tutmamız gerektiğini , hasarların onarımları için gerekli besin ve ilave destekleri alınmasını , onların optimal şekilde çalışmalarının sağlanmasının gerektiğini ifade ediyor. Aslında burada çıkarılması gereken en önemli sonuçlardan biri zayıflama uğruna aç kalmak, zayıflama uğruna sağlıksız beslenmenin ve yapılan yanlış diyetlerin hayatımızı ilerde nasıl etkilediği…

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*