En Çok Satan Zayıflama Kitapları-2
12 Temmuz 2011
zayiflama
Paylaş

2011 senesinin en çok satan 20 zayıflama, beslenme ve diyet kitaplarının listesini ” Zayıflama Kitapları “başlıklı yazımızda sunmuştuk. Farklı farklı görüşleri savunan kitaplardan “En Çok Satan Zayıflama Kitapları 1” den sonra yazımıza, ikinci seri ile ,  içeriği ” zayıflama kafanızda biter ” diyen kitapların özetleri ile  devam edelim dedik.

Kadın, Yemek ve Tanrı – Geneen Roth

kadinyemektanriGeneen Roth Amerikada bilinen bir yazar. Yazdığı kitap tam olarak zayıflama içerikli değil. Size bir diyette sunmuyor. Her şeyin beyinde başladığını biliyorsanız kilo verme işinin de  beyinde bittiğini ifade ediyor. Düşünce gücü ile  zayıflamadan tutunda her türlü alışkanlığınızı değiştirebileceğinizi anlatan bir kitap. Kitap için bir nevi alışkanlıklardan kurtulma, kalıcı kilo kontrol kitabı da denebilir. ” Kadın , Yemek ve Tanrı” zayıflama ve beslenme grubunda son bir yılın en çok satanları arasında dördüncü sırada yer almakta.

 

 

Tek Şişman Beyniniz – Yasemin Soysal

teksismanbeyniniz-153x250En çok satan zayıflama ve beslenme üzerine kitaplar arasında yedinci sırada kendine yer bulan kitap. NLP ve spor eğitmeni olan Yasemin Soysal yüksek lisans tezinde zihnin beden üzerindeki etkileri üzerine çalışmış . Geliştirdiği  yöntemi zayıflamak isteyen , kilo veripte tekrar kilo alan , kilo problemi olan 1000 kişi üzerinde deneyip sonuç alınca böyle bir kitap yazma kararı almış. Düşünce gücü ile zayıflama programı 1 aylık (8 ders) eğitimi kapsıyor. Bu süreçte zihindeki alışkanlıkların kırılması amaçlanıyor.

 

 

 

 

Zayıflama Kursu- Marianne Williamson

Kitabın yazarı Williamson, yazar , konuşmacı ve The peace Allience’ ın kurucusu. O da kilo vermek ve zayıf bir vücut için düşünce gücü ile alışkanlıkların değiştirilmesi gerektiğini savunuyor ve diyor ki; ” Çabuk değil , bütün olarak kilo vermeniz gerekir. Vücudunuzdan giden ama ruhunuzdan gitmeyen ağırlık, sadece bir süre için dışa doğru gidiyor ve döneceği kesin”. Zayıflama kitapları kategorisine 14. sıradan girdi.

 

 

 

 

Aç Olan Bedenin Değil Duyguların- Nil Gün
Amerika birleşik Devletlerin’de (ABD) alternatif sağlık, insan potansiyeli ve hümanistik  psikoloji eğitimi alan Nil Gün, Ankara Üniversitesi Basın Yayın bölümünden mezun. Kitabında midesel değil, duygusal açlık üzerine yoğunlaşıyor. Zayıflama kategorisinde 19. sırada yer alan kitabında 10 duygusal durum veriliyor ve okuyucudan hangisinin duygusal açlığını tetiklediğini keşfetmesini  öneriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*