En Çok Satan Zayıflama Kitapları-1
9 Temmuz 2011
zayiflama
Paylaş

Zayıflama tabletlerini incelerken bir de baktık ki;  zayıflama kitapları da bir o kadar revaçta. Son zamanlarda yüksek satış rakamlarına ulaşan zayıflama kitaplarına bir göz atalım dedik.

Acı Reçeteyle Tatlı Son- Mesut Yar

zayiflama-mesutyarBir anda karşımıza 40 kilo zayıflamış olarak çıkan haber programlarının ünlü yüzü Mesut Yar işin sırrını yazdığı kitapta açıkladı. Dharma yayınlarından çıkan “Acı Reçeteyle Tatlı Son” a yaşadıklarını anlatan Mesut Yar ,”Antakya’da bulunduğum sırada ben peynir ekmek yerken karşımdakiler tıka basa yemek yiyorlardı. Kendilerine zayıf kalmalarının sırrını sorduğumda ete limon sıkıp Antakya biberi yiyoruz’ dediler. Yaptıkları tek zayıflama yöntemi acı yemekti. Acıyı sevmeme rağmen ısırdığım anda acıdan ölüyordum. İlk üç gün büyük acılar çektim. Sonra alıştım ve 12 kilo verdim. Bu biber aynen spor yapıyormuş gibi metabolizmayı hızlandırıyor”  dedi. Zayıflama kitapları sıralamasında 9 . sırada en çok satanların arasına girmeyi başardı. Mesut Yar’ın nasıl 40 kilo verdiğinin sırrı da bu kitapta mevcut. Mutlaka okuyun!

Dukan Diyeti-Pierre Dukan

Pegasus yayınlarından çıkan ve uzun süredir zayıflama alanındaki listelerde birinci olan Dukan diyeti hayalleri süsleyen bir zayıflama yöntemi. Spor ve stres yok bolca et var. Diyet yapan ve zayıflamak isteyen kişi başka ne ister ki... Bazı uzmanlar Dukan diyetinin kastan ve sudan götüreceğini, diyetin kabızlık, halsizlik, vitamin eksikliğine neden olabileceğini savundu. Peki zayıflama kitapları içinde bir numarada olmasının sırrı ne? Dukan’ın egzersiz yapmadan sınırsız et, tavuk ve balık yenilerek kilo verilebileceğini savunduğu diyetinin ana amacı insanları strese sokmamak. İlk hedef yağ hücrelerinin yok edilmesi. Sınırsız protein tüketip aç kalmadığınız ve az miktarda yağ kullandığınız için vücut mevcut yağ depolarını harcamaya başlıyor. Dukan diyeti, zayıflama isteği içersindeki kişilerin önce beslenme alışkanlığının değişmesine vesile oluyor.

Vücudunuzu  14 Günde Yenileyin- Jason Vale

Detoks uzmanı Jason Vale’in kitabı  acil zayıflama isteği içerisinde olanlar  için ideal. Ancak bu diyet diğerlerinden biraz daha sıkı. Yasaklı gıdalar var. Buğday,  beyaz un ve maya içeren gıdalar iki hafta yasak. En güzel yanı midenizi dolu hissedene kadar yiyebilmeniz. Tek şart yediklerinizi iyice çiğnemek ve günde 45-60  dakika spor. Detoksla kilo vermenin çok daha sağlıklı olduğunu anlatan kitap.


 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*