Ece Aksoy 22 kilo verdi
20 Temmuz 2011
zayiflama
Paylaş

zayiflama-eceaksoyYeme- içme dünyasının duayenlerinden Ece Aksoy bir gün aynada gördüğü görüntüsünü beğenmedi ve zayıflamaya karar verdi. 70 yaşında 22 kilo verip herkesi şaşırttı. Peki zayıflama yöntemi neydi?

Ece aksoy’la sabah gazetesi yazarlarından Melis Çalapkulu’nun yaptığı söyleşi de; Ece Aksoy    diyet yapmadığını sadece hayatından patates, yağ, un, pirinç ve şekeri çıkardığını belirtti. Zayıflama kararını verip diyete başlamanın insana baskı yaptığını, yaşamdan vazgeçirdiğini ve kişinin  çok zor kilo verdiğini ifade etti.

Zayıflama kararını aldığımda asla diyetteyim psikolojisine girmedim. Yemeklik malzeme toplamak için bütün Türkiye ‘yi  dolaşıyorum. Geçen sene Kütahya’ya haşhaş bakmak için gittiğimde kaldığım odadaki aynaya baktığımda kendimi tanıyamadım. Ve hemen o gün karar verdim zayıflamaya. Sadece dostum sandığım patates, pirinç, şeker ve yağı hayatımdan çıkardım”.

Ece Aksoy’un Zayıflama Menüsü

“Sabahları istediğim kadar üzerine limon sıkılmış zeytin yerim yanında da kızarmış iki dilim ekmek. Eğer canım çok isterse domates ve salatalık. Arada bir yumurta sabah kahvaltıma ekliyorum.  Öğle yemeğinde sebze yiyorum. Patlıcan hariç diğer sebzeleri yağsız yiyorum . Çünkü yağın lezzet kattığı tek sebze patlıcan.  Ayrıca zayıflama isteğiniz varsa ve buna karar vermişseniz yediğiniz herşey size daha tatlı geliyor. Çok kriz anlarında canım pilav isterse yiyorum. Asla diyetteyim psikolojisine girmiyorum. Ayrıca ben içki içerek kilo verdim. akşamları yiyerek içki içemem. Dolayısı ile kiraz ve erik ve bir iki kadeh rakı. Zaten onlar tıkıyor. sonrasında da arkadaşlarım gelirse onların tabaklarından aldığım  1-2 köfte tadımlık”.

22 kilo verince yaşam tazında değişiklik oldu mu?

” Öncelikle hareket kabiliyetim arttı. Ayakkabılarımı kendim rahatlıkla bağlayabiliyorum. Çok mutlu ve çok iyi hissediyorum. Yukarda belirttiğim gibi zayıflamaya karar verdikten sonra ve beslenme düzenimi oturttuktan sonra doktora gittim . Tahlil yaptırdım. Yüksek olan bütün değerlerim şeker, kolesterol  hepsi normalin altına düştü. Herşeyin ötesinde tartının üzerine çıkıpta farkına varmadan kilo verdiğinizi görmekle , endorfin öyle bir salgılanıyor ki, ne aşk ne meşk , hepsi havada kalıyor. Kilo vermek için bir spor salonuna gitmedim. ama hareketsiz de kalmadım. Zaten  her gün çarşı pazar dolaştığım için yürüme sporunu layikiyle gerçekleştiriyorum”

Sonuç olarak hangi yaşta olursanız olun fit ve sağlıklı bir vücuda her zamn sahip olabilirsiniz. size özel bir zayıflama yöntemi ile bunu başarmak çok kolay.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*