Düğün Öncesi ve Sonrası Beslenme
1 Haziran 2012
zayiflama
Paylaş

Düğün günü her gelinin rüyası zayıf olarak gelinliğin içine girebilmek…Ve zayıflama uğruna yapılan hızlı rejimler, diyetler… Düğün öncesi tam bir zayıflama kabusu ile geçer. Düğüne çok az bir zaman kaldı ve kısa zamanda biraz daha forma girmek istiyorsunuz. O zaman bu önerilere dikkat edin.

En önemlisi düğün öncesi yapılan hızlı diyetlerle verilen kiloların  evlilik sonrası hızla  alınmasıdır. Bilinmesi gereken düğün öncesi zayıflama sürecinde hızlı kilo vermek adına yapılan şok diyetlerle sağlıklı ve dengeli zayıflama adına yapılan diyetlerin arasında sadece 2 kilo oynadığı. Bu kadar az bir fark için metabolizmanızla oynamanıza değer mi?

Yanlış yapılan diyetlerle oluşan zayıflamada vücut görüntüsü de çok farklıdır. Verilen yağ yerine kas ve su ise vücut formda gözükmez. Oysa ki; vücut yağından bilinçli bir şekilde verilen kilo ile 2 kilo verseniz bile 3-4 kilo vermiş gibi gözükebilirsiniz. Zayıflama sürecinde belirttiğimiz gibi önemli olan kası koruyabilmek ve güçlendirmek.

Düğün öncesi diyette ve zayıflamada spor olarak mümkünse yüzme düşünülmeli. Vücudun bütününü çalıştırdığı düşünülürse hem fit görünmenize hem de incelmenize çok ciddi faydası olacaktır. ve tabii ki su. Özellikle düğünde cilt güzelliğini de düşünüyorsak suyun mucizevi gücünü unutmamalıyız. Alınması gereken besin öğeleri mutlaka dengelenmeli. Süt, yoğurt, meyve,sebze, et, ekmek grubu mutlaka diyet sürecinde dengeli alınması gereken besinler.

Müstakbel eşinize düğün öncesinde kilonuza dikkat ettiğinizi , bu süreçte size destek olmasını söylemeniz yararlı olacaktır. En çok kendisi ile vakit geçireceğiniz düşünülürse bu süreçte formunuzu koruma isteğinizden haberli olması demek gerek yemek konusunda gerekse de aileler arasında verilecek yemeklerde sizin yanınızda olacağı anlamına gelmektedir.Bu dönemde stresi mümkün olduğu kadar hayatınızdan uzak tutmaya çalışın. Kafein stresinizi tetikler ayrıca selülitlerinizi de artırır. Mümkün olduğu kadar kafeinden uzak durmaya çalışın. Sizi rahatlatacak papatya, ıhlamur gibi bitki çayları tüketin. Bol bol çiğ sebze ve meyve tüketimi sağlığınız, cildiniz için gerekli olanvitamin ve mineral desteğini kazandırır, saçlarınızın ve tırnaklarınızın daha güzel görünmesini sağlar.

Sonuç olarak;

* Yediklerinize dikkat ediniz. Tuzlu ve yağlı yiyecekleri fazla tüketmeyiniz.

* Alkolden uzak durunuz

* Sigaradan kaçınınız, mümkünse hiç içmeyiniz.

* Bol su içiniz.

* Kilonuza özen gösteriniz.

* Uzun süre ayakta durmayınız, yada uzun süre oturmayınız

* Herhangi bir fiziksel aktiviteyi yeterli oranda yapmaya çalışınız. (yürüme,merdiven çıkma,yüzme,jimnastik gibi)

* Düzenli olarak masaj yaptırınız. Nemlendirici kullanınız.

 

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*