Doğum Sonrası Zayıflama
16 Ağustos 2010
zayiflama
Paylaş

Doğum sonrası annelerde bir endişe olur.” Acaba hamilelik sürecimde aldığım kiloları geri verebilecek miyim?” İşte doğum sonrası anneler için zayıflama yöntemleri…

Doğum Sonrası ZayıflamaHamilelik son derece normal ve fizyolojik bir süreçtir. Vücutta mevcut olan yağ hücreleri dokuz ay gibi kısa sürede iki yada üç katı artık göstermekte, karın çapı 5 yada 6 katına çıkmaktadır ve zaten bu süreçte bu gerilmeyi cildin taşıması için kişi gerekli önlemleri hamilelik boyunca yapmalıdır. Sağlıklı zayıflama konusuna gelince internet üzerinde bir çok zayıflama yöntemi , diyet programları bulunmakta. Ancak bu dönemde de bu konuda bilgili bir doktor yada diyetisyene gitmek doğrudur. Bayanların bu dönemde sorduğu ilk soru” hem hızlı hemde sağlıklı zayıflama mümkün mü?“.

“Hızlı ve sağlıklı zayıflama” elbette mümkündür. Vücut kalori hesabına göre ayarlanmıştır. Fazla yerseniz kilo alır az yerseniz kilo verirsiniz. Ancak burada da önemli olan düzenli ve dengeli beslenerek zayıflamak. Altı öğün programına uymak.
Üç ana öğün üç ara öğün yaparak sağlıklı zayıflamaya adım atmış olursunuz. Zayıflama hızı biraz da kişinin metabolizması, yaşı, kaçıncı hamileliği olduğu ile de doğru orantılıdır.

Bir çok bayan neden ben yavaş kilo verirken diğer bayan neden daha hızlı kilo veriyor? diye sorabilir.
Hamile kalınmadan önce doktorlar mutlaka ideal kiloya ulaşılması gerektiğini belirtirler. Çünkü hamile kaldığınızda fazla kilo varsa, hamilelik döneminde de üzerine eklenilen her kilo , verilmesi zor kilo demektir. Aradaki tek fark budur. Dolayısı ile vücudumuz çok iyi tanımak zayıflamada ilk adım olarak görülmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*