Detoks Sadece Besinlerle mi Yapılır?
19 Ekim 2010
zayiflama
Paylaş

Günümüzde zayıflama dendiğinde diyet yaparak, zayıflama tabletleri kullanarak ya da ek gıda takviyeleri kullanarak zayıflama akla geliyordu. Son zamanlarda detoksla doğru orantılı anılmaya başlandı zayıflama kelimesi. Peki detoksla zayıflama mümkün mü? Detoks sadece zayıflamak için mi?

Detoksta tavsiye edilen mümkün mertebe beş organı çok çalıştırmak.
Bunlardan bir tanesi kalınbağırsak. Biliyorsunuz ki; kalınbağırsaklar vücudumuzun çöplüğü gibidir. Bu yüzden aldığımız sıvıları düzenli alarak, yoga hareketleri gibi detoksu hızlandıracak hareketlerle kalınbağırsağımızın temizlenmesini sağlıyoruz.

suvedetoksİkinci önemli organımız akciğerler. Doğru nefes alarak vücudumuza daha fazla oksijen girmesini sağlayarak karbondioksitin dışarı atılmasını sağlayarak akciğer detoksu yapmış olacağız.

Üçüncü önemli olan organımız ise sinüslerimiz. Buhar odasına girerek, sıcak çorbalar içerek sinüzlerde bir akıntı oluşturalım.
Dördüncü önemli organımız böbrekler. Ne kadar çok sıvı alırsanız o kadar çok böbreklerden toksin atarsınız.

Beşinci önemli organımız cildimiz. Vücudumuzun hemen hepsi deri ile kaplı. Ve biz detoks olarak cildimizi her gün fırçalayarak gözeneklerinin açılmasını sağlıyoruz. Hamama giriyoruz ölü derilerimizden arınıyoruz. Ve bu da terlemenin daha fazla olmasını sağlıyor . Ciddi bir detoks sağlanıyor. Sauna , buharla terleme sağlanıyor masajla bezlerin hızlanması sağlanıyor. Sonuç itibari ile sadece besinlerle değil tüm vücudumuza uygulanan bir arınma ile detoks sağlamış oluyoruz.

Zayıflama sürecinde olan birisi sadece besinlerle değil organlarına gereken önemi göstererekte başarıyı yakalayabilir. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar

*