Detoks Bir Zayıflama Yöntemi midir? Peki Evde Yapılabilir mi?
31 Temmuz 2010
zayiflama
Paylaş

Detoks Bir Zayıflama YöntemiYazının başlığından da anlaşılacağı üzere, bu yazımızda hem detoks hemde detoksun zayıflamaya katkısına değineceğiz.Evde detoks yapılabilir mi? Evet. Sabah gazetesinin 11 Temmuz’daki yazısında en uygun detoks gününün salı günü olabileceği belirtilmiştir. Haftasonu yaşanabilecek açlık stresine karşı salı uygun gün olarak verilmektedir. Gazetede yer alan yazıda, detoks uzmanı Gabi Sterff, detoksun bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemesi gerektiğini belirtiyor. ” Detoks sırasında zayıflanabilir, fakat asıl amaç bedenin ve ruhun arınması…”

Yapılacak olan detoks için 24 saat uygun bir günün seçilmesi. Haftasonu gezilerinden, arkadaşlardan uzak kalmak ve aç kalma hissini yaşamamak için en uygun gün salı. 24 saatlik detoks programında 2 seçenek var. Bir tanesi çiğnemeden sadece sıvı alımı ile yapılan detoks, ikincisi ise taze sebze ve meyveler tüketmek. Likit yani sıvı detoksu tercih edenler için, kahvaltıdan sonra öğleden itibaren sıvı alımına başlanılıyor. Sebze çorbaları, taze sıkılmış meyve suları, su temel öğünleri oluşturuyor. Akşam yemeğinde de aynı şekilde sıvı alımına devam. Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren de yeniden günlük yeme alışkanlıklarına dönüyoruz.

Sıvı detoks istenmiyorsa tek günlük sebze detoksu yapılabilir. Taze sebzeler, meyveler, salatalar…

Detoks sırasında hayvansal gıdalara elveda. Ayrıca kahve ve çay alımına da dikkat etmek gerek. Çünkü toksin atımını engeleyen içeceklerdir. Bunun yerine zayıflamaya yardımcı zayıflatan bitkilerin içerdiği bitki çaylarının içilmesi çok doğru bir yaklaşım olacaktır.

Evde detoks yapmak için en ideal gün salı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü
Yorumlar
  • Ablacığım alakasız olcaak belki ama sf6ylemeden edemeyeceğim.Ben Twitter’da takip ettiğin Sinem Ceceli Fan sayfasının () adminlerinden biriyim. Paylaşımlarımızdan memnun musun? bunu e7ok merak ediyorum. Senin gf6rfcşlerin bizim ie7in e7ok f6nemli. Bir yanlışımız olursa da sf6yle lfctfen bizlere.. Seni e7ok seviyoruz! ♥DM’den sormayı dfcşfcndfcm fakat rahatsız olursun diye e7ekindim. Cevaplarsan e7ok sevinirim,sevgiler..

    Cevapla

*