Deniz Seki'nin Zayıflama Yöntemi
25 Temmuz 2011
zayiflama
Paylaş

Deniz Seki’nin ünlü klarnetci Hüsnü Şenlendirici ile olan ilişkisi ve sonrasında ilişkisinin bitmesi ve akabinde cezaevine girmesi sanatçının hayatındaki en zor dönemlerdi. Bu süreçte de aldığı kilolar üzerine  tuz biber olmuştu. Son zamanlarda kulislerde Deniz Seki’nin radikal bir kararla zayıflamaya karar verdiği, bu yolda hayatındaki bir çok şeyden vazgeçtiği bile söyleniyor. Deniz Seki değişmeye karar vermiş olmalı ki ciddi bir zayıflama programına başladı. Hayatına artık çiğ sebzeler yiyerek devam edeceğini belirtti. Deniz Seki 2011 bitmeden başarabilirse zayıf ve sağlıklı bir şekilde karşımıza çıkacak.

Bugüne kadar bir çok diyet ve detoks programı deneyen Seki, eski formuna kavuşabilmek için bir çok Hollywood starının  tercih ettiği bir zayıflama yöntemine başladı. Raw Food  denilen bu zayıflama yönteminin içeriği tümüyle çiğ sebze yenmesi. Et ve et ürünlerini kesinlikle hayatınızdan çıkarmanızı gerektiren bir diyet, zayıflama ve sağlıklı beslenme programı.

Deniz Seki’nin kebap sevmesi ve ete olan düşkünlüğü bilmeyenimiz yok.  Şimdiden Deniz Seki’nin bu zayıflama yöntemini ne kadar devam ettireceği  kulislerde tartışılmaya başlandı. Evine özel olarak gelen çiğ sebzelerle beslenmeye başlayan seki’nin bir günü 40 tl. Yaptığı bu diyetle iki haftada iki kilo verdi. Ramazan da da bu şekilde programına devam edeceğini belirten sanatçının yemekleri gene özel olarak evine gelecek. İftar box programı adını verdiği  beslenme türünde iftar yemeği, tatlılar, atıştırmalık krakerler, sahur yemeği ve içecekler bulunuyor.

Raw food zayıflama yönteminde amaç tümüyle çiğ sebzelerle beslenme. Yiyeceklerin 117 derece Fahrenaytta (47 santigrat derece) besin değerlerinin kaybolduğuna bu yüzden çiğ yada canlı yenmesi gerektiğine inanılan bir çeşit sağlıklı beslenme akımı.  Çiğ veganlar ve çiğ vejeteryanlar diye kendilerini şimdiden ayırmış durumdalar. Çiğ veganlar süt ve süt ürünlerini hiç bir şekilde kullanmıyor. Çiğ vejeteryanlar ise; diyetlerinden eti, balığı kümes hayvanları çıkarmış durumdalar. Çiğ veganlardan farkları  onların yemediği yumurta, süt ve balı yemeleri. Blender vazgeçilmezleri. Oldukça fazla çiğ sebzelerin suyunu sıkıp içiyorlar.  Bu akımı benimseyen ve uygulayanların raw foodist diye anıldığı yöntemde  pişirmek kabul görmüyor. Hollywood yıldızları arasında Demi moore, Uma Thurman, Natalie Portman çiğ beslenerek hayatlarını devam ettirme kararı alanlardan.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Harika
  • Süper
  • Üzücü
  • Kızdırıcı
  • Gereksiz
  • Düşündürücü

*